DYNAMICZNA SPRZEDAŻ GRUPY AUTO PARTNER PO I PÓŁROCZU 2017 ROKU I DALSZY ROZWÓJ SIECI SPRZEDAŻY

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, odnotował 34-proc. wzrost sprzedaży w czerwcu 2017 roku: do 84,6 mln zł, z 63,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Narastająco, w I półroczu 2017 roku Auto Partner S.A. odnotował 32-proc. wzrost sprzedaży: do 439,4 mln zł z 332,5 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Grupa w I półroczu 2017 roku wzmocniła sieć sprzedaży, otwierając w tym okresie 6 nowych filii i zwiększając ich łączną liczbę do 77 na koniec czerwca 2017 r. Grupa uruchomiła także nowe centrum dystrybucyjne w Pruszkowie o powierzchni magazynowej 7 tys. mkw., które dodatkowo usprawni i przyśpieszy procesy logistyczne oraz pozwoli na poszerzenie zakresu oferowanych części oraz zwiększenie stanów magazynowych.

Dzięki stałemu wzmacnianiu sieci sprzedaży oraz rozbudowie portfela produktów o kolejne marki i linie produktowe regularnie zwiększamy skalę działalności. W 2017 r. co miesiąc odnotowujemy dwucyfrowe dynamiki sprzedaży. Czerwiec i całe I półrocze 2017 roku to dobry czas dla branży samochodowej i tym samym dystrybucji części samochodowych. Rosnąca na rynku, rok do roku, liczba aut osobowych oraz dostawczych do 3,5 t to pozytywny prognostyk na kolejne okresy 2017 roku. Dobra sytuacja makroekonomiczna i rosnące dochody Polaków będą sprzyjać zakupom kolejnych samochodów, co będzie się przekładać na rynek naprawmówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner.

Nowo otwarte centrum dystrybucyjne w Pruszkowie w znaczny sposób przyczyni się do usprawnienia procesów logistycznych związanych z zaopatrywaniem filii z centralnej oraz północno-wschodniej Polski, a także przedstawicielstw na Litwie, Łotwie i Estonii. Magazyn wyposażony jest w zautomatyzowaną, półkilometrową linię taśmociągu oraz zinformatyzowane systemy magazynowe, pozwalające na sprawne zarządzanie i sortowanie liczbą 100.000 indeksów.

Dodatkowych informacji udziela:

Beata Cioczek
M+G
tel. +48 22 416 01 02, +48 508 385 432
e-mail: beata.cioczek@mplusg.com.pl

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRUPIE AUTO PARTNER S.A.

Grupa Auto Partner S.A. jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych w obszarze rynku części zamiennych, klasyfikowanych zgodnie z regulacjami prawnymi i dyrektywami Unii Europejskiej GVO. Grupa Auto Partner S.A. tworzy platformę sprzedaży głównie kanałami elektronicznymi, oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne.

Auto Partner S.A. działa w oparciu o zintegrowane narzędzia IT zarządzające całym łańcuchem dostaw oraz infrastrukturę logistyczną składającą się z nowoczesnego magazynu centralnego wysokiego składowania o powierzchni 30 tys. m2 (zlokalizowanego w Bieruniu), sieci 77 oddziałów (stan na 31.06.2017 r.) wyposażonych łącznie w dodatkową powierzchnię magazynową ok. 37 tys. m2 oraz siatki transportowej umożliwiającej dostawę do klienta końcowego z częstotliwością 3-5 razy dziennie.

Grupa Auto Partner S.A. współpracuje z około 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Oferta Grupy Auto Partner S.A. obejmuje blisko 200.000 referencji co przekłada się na 7,5 mln części zamiennych w centralnym magazynie oraz magazynach zlokalizowanych w filiach w Polsce. Grupa Auto Partner S.A. jest jedynym w Polsce dystrybutorem marek NK (zawieszenie, hamulce, napęd), Alco (filtry) oraz Maxgear (produkty ze wszystkich grup asortymentowych), Quaro (klocki hamulcowe), Rymec (sprzęgła), Meteor (podzespoły elektryczne).

Grupa Auto Partner S.A. realizuje sprzedaż przede wszystkim na rynku polskim, który w 2016 roku odpowiadał za 78% przychodów ze sprzedaży. Sprzedaż eksportowa stanowiła w 2016 roku 22% sprzedaży i realizowana była przede wszystkim na rynkach czeskim i słowackim, a także w takich krajach jak Niemcy, Austria, Łotwa, Litwa i Ukraina.

Grupa Auto Partner S.A., dostrzegając rosnące znaczenie warsztatów, rozwinęła szeroki wachlarz działań wspierających ten segment rynku, w tym strategiczny program pod marką MaXserwis, obejmujący m.in. preferencyjną siatkę rabatową, leasing urządzeń wyposażenia warsztatu czy możliwość uczestniczenia w technicznych szkoleniach grupowych i indywidualnych. Program zakłada również budowę w całej Polsce sieci warsztatów pod marką MaXserwis, która docelowo ma obejmować kilkaset punktów warsztatowych. Na koniec marca 2017 roku sieć MaXserwis liczyła 80 niezależnych warsztatów.

Grupa Auto Partner należy do międzynarodowej Grupy zakupowej GlobalOne zrzeszającej wiodących, międzynarodowych graczy na rynku aftermarket.

Największymi akcjonariuszami Auto Partner S.A. są Prezes Zarządu Spółki Aleksander Górecki i Katarzyna Górecka (członek Rady Nadzorczej), którzy po przeprowadzeniu oferty publicznej posiadają łącznie 65,9% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

2017-07-13T10:36:36+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska