Loading...
Multimedia 2018-11-28T11:12:29+00:00

Auto Partner SA stawia na rozwój!

Kto się nie rozwija, ten się cofa – to powiedzenie zna każdy z nas. I właśnie w takim kierunku podąża Auto Partner już od wielu lat. Spółka z powodzeniem działa na rynku dystrybucji części samochodowych już od prawie ćwierćwiecza. Nieustannie wzbogacana oferta asortymentowa, będąca odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku, skłania do podejmowania coraz śmielszych kroków. Na przestrzeni kilkunastu lat Spółka ewoluowała w znaczny sposób, a widocznym tego przejawem była kilkukrotna zmiana siedziby. W 2006 roku, po 13 latach działalności i z grupą kilkuset pracowników, Auto Partner przeniósł się do nowej i, na tamten czas, nowoczesnej siedziby w Bieruniu, przy ulicy Oświęcimskiej 300. Przestronne biura i dwupoziomowy magazyn o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych spełniały ówczesne wymagania.

W międzyczasie Spółka zatrudniała kolejnych pracowników, poszerzała oferowany asortyment oraz dynamicznie zwiększała liczbę filii w Polsce. W efekcie, po zaledwie 8 latach, podjęła się nowej inwestycji – budowy nowoczesnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego. Nowa siedziba, zlokalizowana przy ulicy Ekonomicznej 20 w Bieruniu, została otwarta końcem czerwca 2014 roku. Spółka dysponowała wtedy 4-poziomowym magazynem o powierzchni niemal 20 tysięcy metrów kwadratowych oraz biurami o powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Magazyn wyposażono w jeden z najnowocześniejszych podajników taśmowych oraz windy. Automatyzacja centrum dystrybucyjnego oraz 26 ramp załadunkowych znacznie usprawniły i przyspieszyły realizację zamówień.

Nieustanny rozwój firmy i poszerzanie zakresu jej działalności spowodowało, że nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne szybko okazało się niewystarczające. Dlatego końcem 2016 roku Auto Partner rozpoczął rozbudowę swojej siedziby o kolejne metry powierzchni magazynowych i biurowych, a całość została oddana do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku. Powierzchnia magazynowa została powiększona o dodatkowe 11 000 metrów kwadratowych, a powierzchnia biurowa o 700, przybyło również ramp załadunkowych. Ten krok, w połączeniu z unowocześnieniem obsługi magazynu, zwiększeniem stanów i poszerzeniem asortymentu, a także wprowadzeniem kolejnych marek i linii produktowych , przyczyni się do jeszcze sprawniejszej i szybszej obsługi już niemal 80 filii w całej Polsce oraz licznych przedstawicielstw za granicą.

Tempo rozwoju Spółki nie maleje, dlatego z wyprzedzeniem zaplanowano budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego w Pruszkowie o powierzchni 8 500 metrów kwadratowych, którego magazyn i dział sprzedaży uruchomione zostały w lipcu 2017 roku i zasilają filie zlokalizowane na północy Polski, a także przedstawicielstwa na Litwie i Łotwie.

GALERIA

Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska