Loading...
Multimedia 2023-11-23T11:11:28+00:00

Auto Partner SA stawia na rozwój!

Kto się nie rozwija, ten się cofa – to powiedzenie zna każdy z nas. I właśnie w takim kierunku podąża Auto Partner już od wielu lat. Spółka z powodzeniem działa na rynku dystrybucji części samochodowych już od prawie ćwierćwiecza. Nieustannie wzbogacana oferta asortymentowa, będąca odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku, skłania do podejmowania coraz śmielszych kroków. Na przestrzeni kilkunastu lat Spółka ewoluowała w znaczny sposób, a widocznym tego przejawem była kilkukrotna zmiana siedziby. W 2006 roku, po 13 latach działalności i z grupą kilkuset pracowników, Auto Partner przeniósł się do nowej i, na tamten czas, nowoczesnej siedziby w Bieruniu, przy ulicy Oświęcimskiej 300. Przestronne biura i dwupoziomowy magazyn o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych spełniały ówczesne wymagania.

W międzyczasie Spółka zatrudniała kolejnych pracowników, poszerzała oferowany asortyment oraz dynamicznie zwiększała liczbę filii w Polsce. W efekcie, po zaledwie 8 latach, podjęła się nowej inwestycji – budowy nowoczesnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego. Nowa siedziba, zlokalizowana przy ulicy Ekonomicznej 20 w Bieruniu, została otwarta końcem czerwca 2014 roku. Spółka dysponowała wtedy 4-poziomowym magazynem o powierzchni niemal 20 tysięcy metrów kwadratowych oraz biurami o powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Magazyn wyposażono w jeden z najnowocześniejszych podajników taśmowych oraz windy. Automatyzacja centrum dystrybucyjnego oraz 26 ramp załadunkowych znacznie usprawniły i przyspieszyły realizację zamówień.

Nieustanny rozwój firmy i poszerzanie zakresu jej działalności spowodowało, że nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne szybko okazało się niewystarczające. Dlatego końcem 2016 roku Auto Partner rozpoczął rozbudowę swojej siedziby o kolejne metry powierzchni magazynowych i biurowych, a całość została oddana do użytkowania w pierwszym kwartale 2017 roku. Powierzchnia magazynowa została powiększona o dodatkowe niemal 12 tys. metrów kwadratowych, a powierzchnia biurowa o 700 metrów, przybyło również ramp załadunkowych. Ten krok, w połączeniu z unowocześnieniem obsługi magazynu, zwiększeniem stanów i poszerzeniem asortymentu, a także wprowadzeniem kolejnych marek i linii produktowych, przyczynił się do jeszcze sprawniejszej i szybszej obsługi już niemal 80 filii w całej Polsce oraz licznych przedstawicielstw za granicą.

Tempo rozwoju Spółki wciąż rosło, dlatego w tym samym roku wybudowano nowe centrum logistyczno-magazynowe w Pruszkowie o powierzchni 8 500 metrów kwadratowych, którego magazyn i dział sprzedaży uruchomione zostały w lipcu 2017 roku i zasilają filie zlokalizowane na północy Polski, a także przedstawicielstwa na Litwie i Łotwie. Pod koniec roku Auto Partner otworzył spółkę w Czechach z centrum logistycznym zlokalizowanym w Pradze. Niecały rok później podjęto decyzję o kolejnej rozbudowie centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu, a całość została sfinalizowana i oddana do użytku początkiem 2019 roku. Magazyn zyskał dodatkowe 11 tys. metrów kwadratowych, osiągając tym samym powierzchnię ponad 40 tys. metrów kwadratowych. Powiększona została również powierzchnia biurowa o 500 m², a także zwiększona została ilość ramp załadunkowych o dodatkowe 12. Rozbudowano również antresolę magazynową, dzięki czemu powierzchnia przechowywania zwiększyła się prawie dwukrotnie.

Na zakończenie intensywnego 2022 roku w grudniu uruchomione zostało trzecie centrum dystrybucyjne firmy Auto Partner SA. Nowa inwestycja znajduje się na terenie MLP Poznań West i jest kolejnym krokiem w usprawnieniu procesów logistycznych związanych z zaopatrywaniem filii z północno-zachodniej części kraju. Centrum dystrybucyjne w Poznaniu to trzeci tak duży obiekt Auto Partner SA, po centrali w Bieruniu oraz centrum dystrybucyjnym w Pruszkowie. HUB Poznań ma blisko 14 tys. m2 powierzchni magazynowej i docelowo będzie stanowić miejsce pracy dla 250 osób.

Aktualnie Grupa zatrudnia ponad 2700 pracowników, posiada ponad 110 filii zlokalizowanych w całym kraju, trzy centra dystrybucyjne o łącznej powierzchni magazynowej ponad 160 tys. metrów kwadratowych oraz dwie czeskie filie w Pradze. Swoje produkty dostarcza na teren Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Łotwy, Litwy, Belgii, Chorwacji, Estonii, Holandii, Luksemburga, Rumunii, Słowenii, Ukrainy, Węgier i Włoch.

GALERIA

Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska