Solidarni z Ukrainą 2023-09-19T07:58:28+00:00

#SolidarnizUkraina

Firma to ludzie! W ostatnich dniach odczuwamy to bardzo mocno!

Zaangażowanie naszych filii, pracowników oraz ich rodzin pokazuje, ile w nas dobra, człowieczeństwa oraz empatii. Od początku wojny w Ukrainie nasze busy dowożą wschodnim sąsiadom najpotrzebniejsze rzeczy. Oprócz wsparcia finansowego od Zarządu AP, każdy pracownik z Ukrainy otrzymał 1000 zł netto specjalnego dodatku. Udostępniliśmy także flotę, by pomóc w sprowadzeniu ich rodzin do Polski.

Z magazynu do Ukrainy wysyłaliśmy wszystko, co w danej chwili było najpotrzebniejsze. Pakowaliśmy m.in. pakiety ubrań (softshelle, kurtki, bluzy), a także istotne przedmioty, takie jak termosy, koce, powerbanki, baterie, kanistry. Z ramienia AP przekazaliśmy także agregaty prądotwórcze oraz zakupiliśmy namioty niezbędne do funkcjonowania podczas pomocowych działań na granicy. Trzeba podkreślić, że wielu naszych dyrektorów i pracowników bezpośrednio angażuje się w organizację przewozu rodzin z Ukrainy, a także organizuje mieszkania wraz z wyposażeniem.

Wielkie brawa dla naszego pracownika Wiesława Juszczyka, którego śmiało można nazwać żołnierzem AP! Od samego początku wielokrotnie, bohatersko przekraczał granicę, by ratować ludzi oraz przewozić najpotrzebniejsze towary dla wojska i potrzebujących cywilów.

Każde działanie jest motywacją do kolejnego wsparcia. Razem możemy dużo zdziałać, bardzo dużo!

#SolidarniZUkrainą

Pomoc od Fundacji Auto Partner dotarła także do najmłodszych mieszkańców Odessy. Tym razem zadbaliśmy o maluszki i zakupiliśmy dla nich kilka palet pieluch.

Od Fundacji Auto Partner dla walczących o wolną Ukrainę

Pierwszym samochodem przekazanym w ramach pomocy wojsku ukraińskiemu przez Fundację Auto Partner został Mitsubishi L200. Auto przekroczyło granicę wypełnione po brzegi pomocą humanitarną dla mieszkańców Odessy.

Samochód wyprodukowano w 2006 roku, posiada silnik diesla z turbodoładowaniem o pojemności 2,5 litra. Model ten jest jedną z najlepszych terenówek aktualnie dostępną na rynku wtórnym. Mitsubishi ma powiększoną kabinę z dwoma parami drzwi. To rozwiązanie pozwoli na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie żołnierzom.

Przed wyjazdem na Ukrainę samochód przeszedł niezbędny przegląd i wymianę części eksploatacyjnych. W Mitsubishi został wymieniony olej silnikowy wraz z filtrami, oleje w napędach oraz pasek rozrządu wraz z całym napędem.

Zakupiliśmy samochody dla ukraińskiego wojska stacjonującego w okolicy Odessy. Mitsubishi L200 to prawdziwy twardziel w terenie. Samochód zbudowany na ramie, wyposażony jest w doładowany silnik 2,5 litra. Niezawodność i dzielność w terenie przesądziły o wyborze tej konstrukcji do służby w wojsku ukraińskim.

Samochody różniły się przed wszystkim zabudową – jeden ma nadwozie dwudrzwiowe, drugi – czterodrzwiowe. Przy zakupie walory estetyczne schodziły na drugi, a może nawet trzeci plan. Najważniejsza była rama w dobrej kondycji i mechanika. Oba L200 wyposażone są w silniki diesla. Przed wyjazdem z naszego kraju auta przeszły niezbędne wymiany oleju i rozrządu, sprawdzony został też układ elektryczny. W jednym z L200 konieczna była wymiana tylnych resorów. Obecnie samochody służą żołnierzom na polu walki.

Czerwiec to wyjątkowy miesiąc, w którym skupiamy się i myślimy o dzieciach. Dla nich to koniec roku szkolnego, początek wakacji. Z myślą o tych dzieciach pracownicy Centrali AP w Bieruniu zebrali zabawki, akcesoria sportowe oraz artykuły papiernicze, natomiast Zarząd Auto Partner SA zdecydował o zakupie żywności i środków higienicznych. Wszystkie produkty (15 palet) udało się dostarczyć do filii Auto Partner w Rzeszowie, która od lutego 2022 r. jest nieocenionym ogniwem w dostawach pomocy do Ukrainy. Stamtąd część palet od razu wyjechała do Lwowa, a następnie do Odessy dzięki zaangażowaniu ukraińskich przyjaciół z Fundacji „Bratnie Serce”.

W styczniu 2023 roku, nasz pracownik – kierownik magazynu AP w Świdnicy – Marcin Styczeń wyruszył z pomocą na Ukrainę. Dwa samochody i przyczepka były zapakowane racjami żywnościowymi. Wolontariuszom udało się dotrzeć do Chersonia i ośrodka dla wewnętrznych uchodźców pod Łuckiem. Wracając, zabrali do Polski jedna osobę, która wcześniej była ewakuowana z okupowanego Enerhodaru. Na Ukrainie zostawili żywność (400 wiaderek), leki, ciepłe ubrania, latarki, baterie. Wrócili ze świadomością, że to była kropla w morzu potrzeb tych ludzi, którzy zostali bez niczego w wyniku wojny i grabieży rosyjskich okupantów, którzy kradli tam wszystko, co tylko się dało. Relacje ludzi, którzy przeżyli rosyjską okupację są niejednokrotnie wstrząsające.

– Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, pieniądze, modlitwy aby ten wyjazd mógł dojść do skutku. Na pewno jeszcze tam wrócę – przyznaje Marcin Styczeń.

Auto Partner SA partycypował w kosztach organizacyjnych wyjazdu.

Wypakowany po brzegi pomocą dla naszych wschodnich sąsiadów, Volkswagen Caravelle Syncro ruszył na Ukrainę, gdzie wspomoże walczących o wolny kraj. Auto Partner zakupił samochód dla ukraińskiej Fundacji Bratnie Serce z Odessy.

VW został wyprodukowany w 2002 roku, ma możliwość przewiezienia 8 osób wraz z ładunkiem. Samochód jest wyposażony w napęd na cztery koła. Przed wyjazdem założono w aucie opony terenowe, poddano go dużemu serwisowi, w czasie którego zostały wymienione olej, filtry, kompletny rozrząd z pompą wody, olej w napędach, paski osprzętu oraz świece zapłonowe. Tak przygotowany samochód udało się odebrać osobiście przedstawicielom Fundacji Bratnie Serce, którzy w ostatnich dniach grudnia 2022 roku odwiedzili centralę Auto Partner SA.

Agresja Rosji na Ukrainę uświadomiła nam nie tylko to, że wojna może toczyć się tuż obok naszych domów, ale przede wszystkim, że ludzka solidarność jest wyjątkowa. Byliśmy przygotowani, że pomoc Ukrainie to nie jest bieg na krótkim dystansie, ale maraton, którego końca jeszcze nie widzimy. Wojska rosyjskie wciąż okupują terytoria ukraińskie, tocząc regularne walki i ostrzały. Wojna nie dotyka tylko żołnierzy – dotyka każdego człowieka, niezależnie od jego wieku, płci czy wykształcenia. W obecnej sytuacji – podczas zimy – dotyka jeszcze bardziej.

Dzięki wsparciu naszych partnerów regularnie zaopatrujemy punkt pomocowy w Odessie oraz Fundację „Bratnie Serce”, które docierają ze wsparciem do osób potrzebujących. Najbardziej potrzebna jest żywność, produkty higieniczne, odzież. Każde, nawet najmniejsze wsparcie finansowe ma ogromne znaczenie. Wpłata o wartości około 20 EUR pozwoli na doraźną pomoc 1 rodzinie i zaopatrzeniu ich w najważniejsze produkty, które ułatwią przetrwać im ten bardzo trudny czas. W paczce z pomocą znajdują się produkty spożywcze, m.in. kawa, herbata, cukier, ryż, konserwy mięsne/rybne, herbatniki, słodycze. To niewielka kwota, która pozwoli dotrzeć z realną pomocą do najbardziej potrzebujących osób. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę online – wpłaty można dokonać w kilku prostych krokach. Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/en/insolidaritywithukraine-support-ukraine-with-us

Dziękujemy Fundacji My z Wami i Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini za docenienie naszej pomocy. Cieszymy się, że możemy razem z Wami działać!

23 października, po tygodniach starań, w końcu się udało! Karetka zakupiona dzięki współpracy z grupą Global One Automotive i Fundacją Cicha-Nadzieja z Tychów odjechała z parkingu przy Centrali Auto Partner prosto do Odessy, gdzie posłuży najbardziej potrzebującym. Volkswagen crafter został w pełni wyposażony w odpowiedni sprzęt dla ratowania życia.

Dzięki naszemu dyrektorowi ds. rozwoju rynków wschodnich – Wiesławowi Juszczykowi nasza pomoc dociera w konkretne miejsca w Ukrainie. Odpowiadamy też na konkretne bieżące potrzeby.

Dzięki pomocy zagranicznej, we współpracy z filią w Tarnowie, udało się przekazać dary dla dzieci z ukraińskich domów dziecka. Maluchy zostały ewakuowane ze wschodniej części Ukrainy.

Nasi pracownicy – Paweł i Łukasz – wyjechali w Bieszczady, gdzie przekazali podarowaną pomoc AP dla rodziny z Ukrainy. – Wszystkie osoby obdarowane paczkami są bardzo wdzięczne nam i naszej firmie za okazaną pomoc, byli naprawdę bardzo szczęśliwi, bo stracili wszystko, co mieli – mówią i dodają, że zostali przyjęci z otwartymi rękami i serdecznie ugoszczeni.

Lekarstwa oraz 500 paczek z żywnością (m.in. kawa, herbata, mąka, cukier, chleb, konserwy, zupy) przygotowanych do szybkiego wydania w połowie maja trafiło do Kijowa.

Pościele, koce, kołdry oraz łóżka przekazaliśmy w maju do tyskiego punktu pomocy uchodźcom. To dary, które również otrzymaliśmy z zagranicznej pomocy.

Cały czas do Bierunia docierają dostawy od zagranicznych partnerów, które na bieżąco są sortowane i wysyłane do Ukrainy albo przekazywane lokalnie.

Cieszymy się, gdy kolejne palety z żywnością czy środkami medycznymi i lekami wyjeżdżają z naszej Centrali i jadą prosto do Ukrainy. Tam, przy współpracy z organizacjami, pomoc trafia do najbardziej potrzebujących.

Zakupy i dostawy. Tychy i Katowice. Pomagamy cały czas uchodźcom, którymi na co dzień się opiekujemy. W ten proces najbardziej zaangażowani są Tatiana i Anton, którzy robią zakupy, rozmawiają z naszymi podopiecznymi czy pomagają im odnaleźć się w polskiej codzienności.

Pomoc od naszych zagranicznych partnerów przechodzi nasze najśmielsze wyobrażenia! Na bieżąco kierujemy ją do uchodźców, którymi się opiekujemy, a także do punktów pomocowych na terenie naszego województwa – m.in. w Tychach czy Katowicach. Najpilniejsze artykuły, według potrzeb, wysyłamy także do naszego oddziału w Rzeszowie, skąd trafiają do Lwowa i przesyłane są dalej.

To była z pozoru zwykła kurtka, która przyszła do nas w ramach współpracy z zagranicznymi partnerami. Jak się jednak okazało, kryła w sobie niespodziankę. W jednej z kieszeni schowany był krótki list oraz… pieniądze. Niespodziankę odkryto we Lwowie, podczas rozpakowywania kartonów z darami.

Odzież, środki opatrunkowe, żywność – odpowiadamy na potrzeby Ukraińców, którzy pozostali, by bronić swojego kraju. Tym razem niezastąpiony Wiesław Juszczyk zrealizował dostawy do Lwowa, gdzie współpracujemy z NGO „Vektor Dopomohy”, i Iwano-Frankowska.

W czasie wojny nie zapominamy również o zwierzętach – karma trafia do polskich opiekunów czworonożnych uchodźców oraz do ukraińskich podmiotów im pomagających.

Do pomocy Ukraińcom włączają się nasi zagraniczni partnerzy, którzy przysyłają do naszej centrali palety z pomocą, m.in. z środkami opatrunkowymi, apteczkami, żywnością czy odzieżą. W naszym magazynie rzeczy są sortowane oraz wysyłane w miejsca, gdzie przydadzą się najbardziej.

To ważna chwila – w pierwszym przygotowanym przez nas domu zamieszkało kilkunastu uchodźców. Mamy nadzieję, że odnajdą w nim spokój oraz szansę na przetrwanie tego wyjątkowo trudnego czasu.

Transporty żywności, leków, ubrań, namioty – pomoc dostarczamy na bieżąco w strefie przygranicznej, jak i w samej Ukrainie.

Codziennie organizujemy transporty uchodźców autokarami – we współpracy z Fundacją „Cicha-Nadzieja” z Tychów.

Pomyśleliśmy również o najmłodszych, którzy nie do końca orientują się, dlaczego muszą uciekać ze swojego ukochanego domu. W odpowiedzi na inicjatywę jednej z pracownic centrali udało się zebrać i wysłać na przejścia graniczne ponad 1400 „Pakietów powitalnych dla Maluchów”, czyli paczek, w których znalazła się maskotka, soczek, mus oraz słodycze. Pakiety rozdawano w Zosinie, Medyce, Hrebenne, Krościenku, trafiły również do Fundacji Happy Kids.

Poza centralą Auto Partner w zbiórkę zaangażowały się: Klub Wisus w Żorach, CETiR w Goczałkowicach-Zdroju, Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach ze wszystkimi oddziałami, ZSO im. Karola Miarki w Żorach, ZSBI im. Mikołaja Kopernika w Żorach oraz Centrum Terapii “Łąka Wrażliwości” w Rybniku, a także wiele osób prywatnych.

Kącik pomocowy Hub Pruszków ciągle działa! Na bieżąco reagujemy na wszystkie potrzeby – wysyłamy pomoc m.in. do Nysy, a także pomagamy w Ossie.

Biuro ROOKS w ramach pomocy Ukrainie przygotowało solidną paczkę z lekami i opatrunkami, która została dostarczona do doktora Brzozowskiego AvMed, a potem przesłana do szpitala we Lwowie.

Filia w Rzeszowie zakupiła 15 materaców – 2 sztuki trafiły do punktu recepcyjnego, a 13 do klienta Moto-Fan, który prowadzi mały hostel w Przemyślu. Korzystają z nich dzieci oraz ich mamy, które hostel przyjął pod opiekę.

HUB Pruszków znowu w akcji! Tym razem udało się przekazać dary na przejście graniczne w Hrebennem, gdzie nasi ukraińscy pracownicy pomogli również w organizacji. Dodatkowo, sąsiedzi naszych pracowników wsparli rzeczowo działania pomocowe prowadzone przez Centralę. Brawo!

Filia Olsztyn przygotowała specjalną paczkę dla osób chorych na celiakię i na diecie bezglutenowej, dla których bardzo uciążliwe jest funkcjonowanie w codziennym życiu z taką chorobą.

Auto Partner oddział Krosno również dołożył się do pomocy Ukrainie. 27.02 pomógł przewieźć dary w miejsce zbiórki na granicę w Krościenku, a 2.03 – przy wsparciu Zarządu – zorganizował pomoc dla mieszkańców Użhorodu, przekazując żywność oraz środki czystości.

Wsparcia udzielamy również poprzez zakup dodatkowych namiotów na stanowiska pomocy humanitarnej. Dzięki zbiórce pracowników Centrali AP wysłaliśmy także paczkę z elektroniką – bateriami, ładowarkami, powerbankami czy środkami medycznymi, czyli wsparciem dla walczących Ukraińców.

W piątek (4.03) z filii Garwolin wyjechała paczka medykamentów zakupiona ze zbiórki wśród pracowników i współpracowników.

Lokalne zbiórki wspieramy również naszymi kartonami… Takiej pomocy udzieliliśmy m.in. jednej z tyskich szkół oraz zbiórce prowadzonej w Sosnowcu dla niewielkiej Gminy Miączyn. Dodatkowo zbiórkę dla Miączyna wsparliśmy również pokryciem kosztów transportu.

Zbiórka wśród pracowników Centrali AP w Bieruniu (m.in. żywność, środki medyczne, koce itp.) w sobotę (5.03) dotarła do OSP w Dorohusku.

Wydrukowaliśmy 1000 kolorowanek, które trafiły do najmłodszych uchodźców przybywających m.in. do Tychów, Katowic, Sosnowca, Żor, Mikołowa czy Rybnika. Do kolorowanek dokupiliśmy zestawy kredek.

Wiesław Juszczyk na granicy organizował przewóz uchodźców, dostawy dla walczących – po prostu pomoc dla każdego. Niezastąpiony i nieoceniony.

Pracownicy udostępnili i z finansową pomocą Auto Partner przygotowali mieszkanie w Tychach – na przyjęcie rodziny z Ukrainy. W wygodnym lokum zamieszkały 2 mamy i 4 dzieci.

Z naszego magazynu do Ukrainy oraz na granicę wyjechały tysiące rzeczy – ciepła odzież, powerbanki, termosy, koce, przedłużacze, ładowarki, latarki… Do tego kupowaliśmy żywność i środki medyczne. Wszystko, co w pierwszych dniach zgłaszano jako pilne potrzeby. Transporty wyjeżdżały codziennie.

Filia 94 Białystok też zorganizowała zbiórkę.

Wsparcia udzielili też pracownicy filii w Ciechanowie.

Filia Warszawa Targówek również prowadzi zbiórkę dla uchodźców.

Warsztaty sieci MaXserwis także nie pozostały obojętne na krzywdę Ukrainy!

W bieżącym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w spontanicznej zbiórce darów zainicjowanej przez kilka warsztatów zrzeszonych w koncepcjach MaXserwis i MaXserwis PREMIUM MOTUL. W błyskawicznym czasie zebrano ponad 1000 sztuk bandaży, opasek elastycznych, kompresów i innych środków opatrunkowych, środki odkażające, rękawice chirurgiczne, maski chirurgiczne, konserwy mięsne i rybne itd. Dodatkowo po przyjeździe do Hrubieszowa nasza zbiórka „wzbogaciła się” o kilkadziesiąt opakowań środków przeciwbólowych, niemal 100 apteczek oraz kolejne bandaże i opatrunki przekazane przez firmę WIST z Hrubieszowa.

Wszystkie zebrane dary, wspólnie z właścicielem firmy WIST – Krzysztofem Drączkowskim (i dzięki jego osobistemu zaangażowaniu), udało się nam dostarczyć bezpośrednio na teren Ukrainy, przekazując miejscowym służbom, z którymi ruszyły dalej, aby zaspokoić bieżące potrzeby wojska.

Dodatkowo udało nam się przekazać do rozdania kobietom i dzieciom przekraczającym przejście graniczne w Dołhobyczowie łącznie kilkaset opakowań słodyczy, wody mineralnej i soków owocowych zakupionych w tym dniu przez właściciela firmy WIST!

Bardzo dziękujemy darczyńcom, którzy zaangażowali się z wielkim sercem w tę spontaniczną zbiórkę:

  • W. “WIST” KRZYSZTOF DRĄCZKOWSKI z Hrubieszowa
  • H.U. BH-TRANS Bartosz Hila z Łososiny Dolnej
  • AUTO-DINO Janusz Górzyński w Warszawy
  • WULGAR Hanna Garboś z Gdańska
  • AUTO SERWIS SZNAPKA S.J. z Orzesza

oraz osobom prywatnym.

Na pomoc kilku ukraińskim mamom i ich dzieciom ruszyli pracownicy ROOKS.

Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska