Auto Partner SA. Auto Partner SA.
Auto Partner - Nasze zaangażowanie

Nasze zaangażowanie

W Auto Partner SA bardzo ważne są wartości

Jedną z nich jest szacunek, który oznacza dla nas również dbałość o otoczenie i angażowanie się w akcje społeczne. W ich ramach prowadzimy szerokie działania mające na celu m.in. przeciwdziałanie bezdomności zwierząt w Polsce, pomoc organizacjom charytatywnym, instytucjom czy osobom w sytuacjach kryzysowych.

Auto Partner - Darowizny

1 137 760 zł

Łączna wartość darowizn na cele społeczne w 2023 roku

Auto Partner - Wsparcie

1 182 180 zł

Łączna wartość wsparcia przekazanego w innej formie, w tym sponsoringu w 2023 roku

Odpowiedzialność w biznesie

W naszych działaniach kierujemy się odpowiedzialnością. Takim wyzwaniom możemy sprostać, gdy ludzie o różnych umiejętnościach wspólnie rozwiązują złożone problemy, a biznes bierze odpowiedzialność za swój wpływ zarówno na gospodarkę, jak i społeczeństwo oraz środowisko.

Określając wpływ naszej działalności na otoczenie gospodarcze, społeczne i środowiskowe bierzemy pod uwagę nasz wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

Zobacz więcej ➔

Auto Partner SA.

TVN Turbo Rally Team

Auto Partner SA, wyłączny dystrybutor marki MaXgear, jest oficjalnym sponsorem zespołu rajdowego TVN TURBO RALLY TEAM w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) z najszybszym dziennikarzem za kierownicą – Łukaszem Byśkiniewiczem oraz Danielem Siatkowskim w fotelu pilota.

Fundacja Auto Partner

Z okazji 30-lecia Auto Partner SA, Zarząd Spółki podjął decyzję o powstaniu Fundacji Auto Partner.

Fundacja została zarejestrowana w maju 2023 r., jej pierwszym prezesem został Bartłomiej Mokry, Zarząd Auto Partner SA tworzy natomiast Radę Fundacji Auto Partner. Siedzibą Fundacji AP jest Bieruń. Jej głównym celem statutowym jest niesienie pomocy społecznej, działalność charytatywna i edukacyjna. Jako młoda fundacja obecnie skupia się na niesieniu pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie oraz reagowaniu na lokalne problemy i potrzeby.

Z miłości do zwierząt

Auto Partner SA od lat wspiera działania społeczne i charytatywne, szczególnie w obszarze pomocy zwierzętom.

Swoje główne aktywności podejmuje w bliskiej współpracy z Fundacją ZWIERZ, wspólnie angażując się w akcje lokalne i ogólnopolskie. Wspiera też inne organizacje pozarządowe i osoby prywatne niosące pomoc czworonogom w potrzebie.

Wielka paka dla zwierzaków już przekazana!

Los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny pracownikom centrali Auto Partner SA. Zbiórka dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tychach zakończyła się pełnym sukcesem!

Do tyskiej placówki pomagającej zwierzakom trafiła spora przesyłka m.in. z karmami, miskami, środkami czystości oraz kocami i ręcznikami. Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Zwierząt, który obchodziliśmy 4 października.

Warto dodać, że obdarowana placówka jest tymczasowym domem ponad setki zwierząt. Trafiają tam psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, a także i te porzucone!

#DzieciAPZmieniajaSwiat

Auto Partner SA postanowił sprawdzić, jak wyglądałyby rządy dzieci, i w dniu 1 czerwca na jeden dzień przekazał stery właśnie im – najmłodszym!

Ubrani w eleganckie firmowe koszule młodzi zdecydowali jednogłośnie – trzeba pomóc! Pomóc tym, którzy szczęścia w swoim życiu mają trochę mniej. Akcja potoczyła się błyskawicznie, oczywiście przy udziale rodziców i innych pracowników firmy. Wszystkie zebrane zabawki i słodycze znalazły się w dużym kartonie, który trafił do dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Mysłowicach, pod którego opieką znajduje się 24 wychowanków w wieku od 7 do 20 lat.

Na tym jednak nie koniec – rzuciliśmy wyzwanie innym! Szczegóły na naszym Facebooku oraz fantastyczne wideo z akcji na platformie YouTube.

Komputery i akcesoria do nauki zdalnej

W pierwszym okresie po wybuchu pandemii SARS-CoV-2 i związanym z nim zamknięciem placówek edukacyjnych oraz przejścia w tryb zdalny, Auto Partner przyłączył się do akcji zapewnienia dostępu do zdalnej nauki najbardziej potrzebującym dzieciom.

Daliśmy drugie życie niewykorzystywanym już przez naszych pracowników sprzętom komputerowym. Na akcję przekazaliśmy 19 komputerów nieużytkowanych, ale ciągle w pełni sprawnych. Wraz z niezbędnymi, dokupionymi akcesoriami trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci z Katowic i Bierunia.

Wsparcie finansowe dla tyskiego szpitala

Zarząd Auto Partner SA przekazał 50 000 zł Fundacji Cicha-Nadzieja na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Tychach na najpilniejsze potrzeby w obliczu funkcjonowania placówki w warunkach pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Dzięki wsparciu, możliwy był zakup najpotrzebniejszych materiałów, w tym środków ochrony osobistej personelu oraz pacjentów, niezbędnych do zapewnienia sprawnego funkcjonowania szpitala podczas pierwszej fali koronawirusa.

Wspieramy WOŚP

Co roku Auto Partner S.A. angażuje się w zbiórkę środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiając na charytatywne aukcje swoje gadżety, narzędzia oraz specjalne zestawy MaXgear.

Nasza Szlachetna Paczka

Działamy wspólnie! W 2020 roku pracownicy zorganizowali Szlachetną Paczkę dla 68-letniej tyszanki, emerytowanej pielęgniarki.

Podczas akcji udało się zebrać 13 paczek z najpotrzebniejszymi artykułami – żywnością, środkami czystości, ubraniami czy elementami wyposażenia mieszkania.

Szkolenia z pierwszej pomocy i defibrylatory AED

Regularnie szkolimy pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a w 2020 roku wyposażyliśmy nasze centrum logistyczno-dystrybucyjne w Bieruniu w 3 defibrylatory AED.

W ubiegłym roku zorganizowaliśmy 72 godziny szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas szkoleń pracownicy ćwiczyli prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wykorzystanie defibrylatorów AED oraz poznali podstawowe zagadnienia udzielania pomocy przedmedycznej. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych ratowników medycznych.

– Kwestia bezpieczeństwa pracowników jest dla nas bardzo ważna. Wyposażenie centrali firmy w defibrylatory oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy to inwestycje, które podnoszą standardy bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wierzymy, że szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz rozbudowa wyposażenia, w tym przypadku o defibrylatory AED, spowodują, że pracownicy w sytuacji krytycznej będą potrafili podjąć skuteczne działania ratujące życie – mówi Andrzej Manowski, Wiceprezes Zarządu.

Na pomoc krzywdzonym zwierzętom

Organizacje prozwierzęce działające na rzecz ograniczenia bezdomności zwierząt i podejmujące się interwencji w ochronie ich życia otrzymały w ostatnich 2 latach samochody interwencyjne.

Auto Partner SA wraz z Fundacją ZWIERZ przekazały czterem organizacjom w Polsce samochody interwencyjne. Auta przystosowane do przewozu zwierząt trafiły do Fundacji Siedem Życzeń w Grudziądzu, Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zwierząt Nasielsk, Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na Dom” w Sosnowcu oraz Biura Obrony Zwierząt APA. Samochody wykorzystywane są w celu podejmowania interwencji ratujących życie zwierząt.

Organizacje, które otrzymały samochody zajmują się w między innymi przeprowadzaniem interwencji. Ratują znalezione, bezpańskie zwierzęta, w asyście odpowiednich służb odbierają zwierzęta krzywdzone przez właścicieli, chorym zapewniają leczenie weterynaryjne, a także podstawowe zabiegi tj. szczepienia czy kastrację.

Podejmowane interwencje pozwalają na uratowanie wielu zwierzęcych istnień. Organizacje odbierają zwierzęta w stanie wycieńczenia, z ranami, wygłodzone i takie, które potrzebują natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Każdy, kto widzi krzywdzone, zaniedbane zwierzę może skontaktować się z organizacją, która podejmie interwencję.

Fundacja ZWIERZ wraz z Auto Partner SA od lat podejmują aktywne działania mające na celu ochronę zwierząt, a w szczególności zwalczanie ich bezdomności. Ważnym obszarem tego działania jest zapewnienie opieki i bezpieczeństwa zwierzętom, które są bezdomne lub krzywdzone w miejscu przebywania.

Program w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Od września 2019 roku wspieraliśmy Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której funkcjonował nasz program tematyczny realizowany we współpracy z Fundacją ZWIERZ.

Kulminacyjny etap projektu przypadł na pierwsze półrocze roku 2020. Działanie w programie podjęło 36 zespołów z całej Polski. Uczestnicy wzięli udział w przygotowanych przez Auto Partner SA warsztatach i szkoleniach, w tym zjeździe w siedzibie firmy w Bieruniu w lutym 2020 r.

W ramach programu uczniowie realizowali projekty, których celem było zwalczanie bezdomności zwierząt. Uczestnicy przeprowadzili m.in. lokalną kampanię społeczną nagłaśniającą potrzebę kastracji zwierząt, zrealizowali filmy edukacyjne promujące adopcję, przeprowadzili zajęcia edukacyjne nt. bezdomności zwierząt w lokalnych szkołach. Nie zabrakło też działań wspierających zwierzęta w małych, lokalnych schroniskach oraz organizacjach.

W program zaangażowało się 197 licealistów, którzy zainicjowali 36 projektów społecznych, a swoimi działaniami objęli aż 234 090 osób.

Fundacja Zwierz

Auto Partner SA od lat wspiera działania społeczne i charytatywne szczególnie w obszarze pomocy zwierzętom. Swoje główne aktywności podejmuje w bliskiej współpracy z Fundacją ZWIERZ wspólnie angażując się w akcje lokalne i ogólnopolskie. Wspiera też inne organizacje pozarządowe i osoby prywatne niosące pomoc czworonogom w potrzebie.

Fundacja ZWIERZ powstała z inicjatywy Prezesa Auto Partner SA Aleksandra Góreckiego w odpowiedzi na rosnący problem bezdomności zwierząt w Polsce. Jej celem jest zlikwidowanie zjawiska bezdomności zwierząt w Polsce i, aby tego dokonać, podejmuje się różnorodnych działań edukacyjnych, informacyjnych oraz interwencyjnych. Prowadzi pierwszą w Polsce infolinię bezpłatnej informacji prawnej z zakresu ochrony zwierząt, współpracuje z gminami w ramach Akcji Kastracja, wspiera działania interwencyjne organizacji ratujących krzywdzone zwierzęta, pomaga organizacjom zwierzęcym i osobom prywatnym opiekującym się porzuconymi lub chorymi zwierzakami.

Fundacja pracuje nad kolejnymi akcjami i kampaniami, a jej działania można śledzić na stronie www.fundacjaZWIERZ.org lub na Facebooku.

Fundacja Zwierzęca Arkadia

Firma Auto Partner SA to nie tylko wsparcie dla firm z branży motoryzacyjnej. To również ogromna pomoc dla porzuconych i pokrzywdzonych czworonogów z Fundacji „Zwierzęca Arkadia”.

Fundacja pomaga tym najbardziej pokrzywdzonym przez los czworonogom, często takim, dla których większość nie widzi już ratunku – ale nie oni! Celem fundacji jest stworzenie OŚRODKA/AZYLU dla zwierząt pokrzywdzonych przez los. Aby mogły w normalnych warunkach czekać na nowe domy lub dożyć spokojnej starości.

Jeśli i Tobie los pokrzywdzonych zwierząt nie jest obojętny – odwiedź ich stronę internetową zwierzeca-arkadia.org. Tam dowiesz się więcej o samej organizacji oraz o podopiecznych, którzy czekają na wsparcie i nowy dom.

Fundacja na bieżąco informuje również o swoich poczynaniach na Facebooku.

Nie kupuj – adoptuj zwierzaka! Pomóż im pomagać!

Silesia Automotive

Silesia Automotive to koło naukowe działające na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach i skupione na projekcie budowy bolidu wyścigowego klasy Formula Student. Jednym z generalnych sponsorów grupy jest Auto Partner SA. Tym sposobem Spółka pomogła w budowie pierwszego na Górnym Śląsku pojazdu tej klasy, inwestując w zespół na etapie, kiedy jeszcze niewiele było zrobione i nie było gwarancji, że bolid w ogóle powstanie. Z biegiem czasu okazało się jednak, że pojazd jest całkiem niezawodny, jak na przedprototypową konstrukcję, i doskonale poradził sobie w debiutanckich zawodach na Węgrzech, gdzie uplasował się w połowie stawki.

Plany studentów na kolejne sezony to budowa nowego bolidu, ponieważ jeden bolid może brać udział w zawodach jedynie przez jeden rok. Zespół w trakcie pracy nad poprzednim pojazdem wiele się nauczył i zamierza całą tę wiedzę wykorzystać przy budowę nowego. Faza projektowania i jej obecne rezultaty napawają optymizmem, a członkowie Silesia Automotive liczą na dalsze sukcesy w kolejnych zawodach.

TKS Auto Partner Tychy

Miło nam poinformować, że Auto Partner SA został tytularnym sponsorem męskiej sekcji Tyskiego Klubu Siatkarskiego na sezon 2017/2018. Na mocy podpisanej umowy, w nadchodzącym sezonie drużyna męska będzie nosiła nazwę TKS Auto Partner Tychy.

Jako firma społecznie odpowiedzialna chętnie podejmujemy działania na rzecz lokalnych społeczności – nie tylko w bliskim otoczeniu centrali Auto Partner, ale również na terenie funkcjonowania naszych filii. Cieszymy się, gdy nasi pracownicy angażują swój wolny czas, chęci i siły na działania o charakterze wolontaryjnym. Wspieramy ich w rozwijaniu tej pasji.

Wioleta Kurzydem, Starsza Specjalistka ds. CSR