Auto Partner SA. Auto Partner SA.
Auto Partner - Nasze zaangażowanie

Nasze zaangażowanie

W Auto Partner SA bardzo ważne są wartości

Jedną z nich jest szacunek, który oznacza dla nas również dbałość o otoczenie i angażowanie się w akcje społeczne. W ich ramach prowadzimy szerokie działania mające na celu m.in. przeciwdziałanie bezdomności zwierząt w Polsce, pomoc organizacjom charytatywnym, instytucjom czy osobom w sytuacjach kryzysowych.

Auto Partner - Darowizny

1 137 760 zł

Łączna wartość darowizn na cele społeczne w 2023 roku

Auto Partner - Wsparcie

1 182 180 zł

Łączna wartość wsparcia przekazanego w innej formie, w tym sponsoringu w 2023 roku

Odpowiedzialność w biznesie

W naszych działaniach kierujemy się odpowiedzialnością. Takim wyzwaniom możemy sprostać, gdy ludzie o różnych umiejętnościach wspólnie rozwiązują złożone problemy, a biznes bierze odpowiedzialność za swój wpływ zarówno na gospodarkę, jak i społeczeństwo oraz środowisko.

Określając wpływ naszej działalności na otoczenie gospodarcze, społeczne i środowiskowe bierzemy pod uwagę nasz wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

Zobacz więcej ➔

Auto Partner SA.

TVN Turbo Rally Team

Auto Partner SA, wyłączny dystrybutor marki MaXgear, jest oficjalnym sponsorem zespołu rajdowego TVN TURBO RALLY TEAM w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) z najszybszym dziennikarzem za kierownicą – Łukaszem Byśkiniewiczem oraz Danielem Siatkowskim w fotelu pilota.

Fundacja Auto Partner

Z okazji 30-lecia Auto Partner SA, Zarząd Spółki podjął decyzję o powstaniu Fundacji Auto Partner.

Fundacja została zarejestrowana w maju 2023 r., jej pierwszym prezesem został Bartłomiej Mokry, Zarząd Auto Partner SA tworzy natomiast Radę Fundacji Auto Partner. Siedzibą Fundacji AP jest Bieruń. Jej głównym celem statutowym jest niesienie pomocy społecznej, działalność charytatywna i edukacyjna. Jako młoda fundacja obecnie skupia się na niesieniu pomocy humanitarnej walczącej Ukrainie oraz reagowaniu na lokalne problemy i potrzeby.

Z miłości do zwierząt

Auto Partner SA od lat wspiera działania społeczne i charytatywne, szczególnie w obszarze pomocy zwierzętom.

Swoje główne aktywności podejmuje w bliskiej współpracy z Fundacją ZWIERZ, wspólnie angażując się w akcje lokalne i ogólnopolskie. Wspiera też inne organizacje pozarządowe i osoby prywatne niosące pomoc czworonogom w potrzebie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Co roku gramy z WOŚP!

Uruchamiamy swoje licytacje, współpracujemy ze sztabami WOŚP w Bieruniu i Tychach, stawiamy skarbonki przy kasach w naszych filiach. Znamy cel i gramy do jednej bramki!

Zabierz psa do pracy

Pracownicy Auto Partner SA do pracy mogą zabierać swojego pupila, bo doskonale wiemy, że obecność psa ma wiele zalet – pomaga (i to nie tylko właścicielowi!) zmniejszyć stres i poprawić nastrój.

Dlatego też co roku świętujemy Dzień Zabierania Psa do Pracy. To święto ma na celu pokazać, że pies nie jest meblem, elementem mieszkania, a istotą bardzo społeczną. Istnieje także inny wymiar akcji – ma zachęcić do adopcji zwierząt ze schronisk oraz zwrócić uwagę na ich potrzeby i oczekiwanie na nowy dom.

Szlachetna Paczka

Co roku nasi pracownicy angażują się w przygotowanie Szlachetnych Paczek dla rodzin z różnych część Polski.

W to działanie angażują też swoje rodziny, znajomych czy klientów – ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los innego człowieka.

Akcje krwiodawstwa

Zachęcamy pracowników do udziału w akcjach krwiodawstwa, współpracując z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Mamy świadomość, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym, a jej oddawanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku przez profesjonalny personel medyczny.

Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 r. cały świat został świadkiem ataku rosyjskich wojsk na naszych wschodnich sąsiadów – Ukrainę.

Te wydarzenia pokazały jednak, ile w nas jest pokładów dobra, człowieczeństwa oraz empatii. Pokazały nam, jak prawdziwa jest nasza dewiza „Firma to ludzie”. Agresja Rosji na Ukrainę uświadomiła nam nie tylko to, że wojna może toczyć się tuż obok naszych domów, ale przede wszystkim, że ludzka solidarność jest wyjątkowa. Byliśmy przygotowani, że pomoc Ukrainie to nie jest bieg na krótkim dystansie, ale maraton, którego końca jeszcze nie widzimy. I tak, nieprzerwanie od lutego 2022 r. prowadzimy działania wspierające ukraińskich uchodźców w Polsce oraz obywateli Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie, nie zapominając także o zwierzętach.

Jako firma społecznie odpowiedzialna chętnie podejmujemy działania na rzecz lokalnych społeczności – nie tylko w bliskim otoczeniu centrali Auto Partner, ale również na terenie funkcjonowania naszych filii. Cieszymy się, gdy nasi pracownicy angażują swój wolny czas, chęci i siły na działania o charakterze wolontaryjnym. Wspieramy ich w rozwijaniu tej pasji.

Wioleta Kurzydem, Starsza Specjalistka ds. CSR