AUTO PARTNER S.A URUCHAMIA NOWĄ PRZESTRZEŃ MAGAZYNOWĄ W BIERUNIU

Auto Partner S.A., jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, w związku z dynamicznym rozwojem, uruchomił nową przestrzeń magazynową o powierzchni blisko 12 tys. mkw. na terenie swojego centrum logistyczno – magazynowego w Bieruniu, zwiększając tym samym o 60% pojemność magazynu centralnego i rozbudowując go o 22 rampy. Po uruchomieniu nowego magazynu w Bieruniu Spółka dysponuje około 30 tys. mkw. powierzchni i 50 rampami załadunkowymi. Wraz z rozbudową części magazynowej powiększona została także – o 700 mkw. – część biurowa siedziby firmy w Bieruniu.

Rozbudowa centrów logistyczno-magazynowych to jeden z celów programu inwestycyjnego Spółki realizowanego z wykorzystaniem środków własnych oraz pozyskanych z emisji nowych akcji, przeprowadzonej przez Spółkę w 2016 roku.

W najbliższych tygodniach Grupa planuje także uruchomienie nowego centrum logistyczno–magazynowego w Pruszkowie, o powierzchni 7 tys. mkw.

Łączna powierzchnia magazynowa Grupy, uwzględniająca rozbudowaną część w Bieruniu, nowy magazyn w Pruszkowie przygotowywany do eksploatacji oraz magazyny lokalne w ramach filii wynosi obecnie około 74 tys. mkw.

W ostatnich miesiącach odnotowujemy dwucyfrowe dynamiki wzrostu sprzedaży, regularnie rozszerzamy asortyment produktów, co wzmacnia naszą konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój wymaga odpowiedniej infrastruktury magazynowej i sprawnej sieci dystrybucji. Obecna przestrzeń magazynowa okazała się – wraz z rozwojem – niewystarczająca i po blisko 3 latach od otwarcia nowej siedziby w Bieruniu, zdecydowaliśmy się na jej rozbudowę. Unowocześniona i większa powierzchnia magazynu pozwoli nam na dalsze zwiększenie stanów magazynowych i tym samym większą dostępność produktów oraz wprowadzanie kolejnych marek i linii produktowych do naszej oferty. Silnie zinformatyzowana infrastruktura magazynowa pozwala nam na szybkie dotarcie do klienta, w tzw. trybie just-in-time, dzięki czemu realizujemy dostawy nawet kilka razy dziennie – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner S.A.

Dodatkowych informacji udziela:

Bartłomiej Mokry
tel. +48 32 325 15 00
e-mail: b.mokry@autoap.com.pl

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRUPIE AUTO PARTNER S.A.

Grupa Auto Partner S.A. jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych w obszarze rynku części zamiennych, klasyfikowanych zgodnie z regulacjami prawnymi i dyrektywami Unii Europejskiej GVO. Grupa Auto Partner S.A. tworzy platformę sprzedaży głównie kanałami elektronicznymi, oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne.

Auto Partner S.A. działa w oparciu o zintegrowane narzędzia IT zarządzające całym łańcuchem dostaw oraz infrastrukturę logistyczną składającą się z nowoczesnego magazynu centralnego wysokiego składowania o powierzchni 30 tys. m2 (zlokalizowanego w Bieruniu), sieci 70 oddziałów (stan na 31.12.2016 r.) wyposażonych łącznie w dodatkową powierzchnię magazynową ok. 37 tys. m2 oraz siatki transportowej umożliwiającej dostawę do klienta końcowego z częstotliwością 3-5 razy dziennie.

Grupa Auto Partner S.A. współpracuje z około 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Oferta Grupy Auto Partner S.A. obejmuje blisko 200.000 referencji co przekłada się na 7,5 mln części zamiennych w centralnym magazynie oraz magazynach zlokalizowanych w filiach w Polsce. Grupa Auto Partner S.A. jest jedynym w Polsce dystrybutorem produktów renomowanych producentów Meyle i NK (zawieszenie, hamulce, napęd), Alco (filtry) oraz marek Maxgear (w ramach której oferuje produkty ze wszystkich grup asortymentowych), Quaro (klocki hamulcowe) i Rymec (sprzęgła).

Grupa Auto Partner S.A. realizuje sprzedaż przede wszystkim na rynku polskim, który w 2016 roku odpowiadał za 78% przychodów ze sprzedaży. Sprzedaż eksportowa stanowiła w 2016 roku 22% sprzedaży i realizowana była przede wszystkim na rynkach czeskim i słowackim, a także w takich krajach jak Niemcy, Austria, Łotwa, Litwa i Ukraina.

Grupa Auto Partner S.A., dostrzegając rosnące znaczenie warsztatów, rozwinęła szeroki wachlarz działań wspierających ten segment rynku, w tym strategiczny program pod marką MaXserwis, obejmujący m.in. preferencyjną siatkę rabatową, leasing urządzeń wyposażenia warsztatu czy możliwość uczestniczenia w technicznych szkoleniach grupowych i indywidualnych. Program zakłada również budowę w całej Polsce sieci warsztatów pod marką MaXserwis, która docelowo ma obejmować kilkaset punktów warsztatowych. Na koniec 2016 roku sieć MaXserwis liczyła 50 niezależnych warsztatów (wobec 15 na koniec 2015 roku).

Grupa Auto Partner należy do międzynarodowej Grupy zakupowej GlobalOne zrzeszającej wiodących, międzynarodowych graczy na rynku aftermarket.

Największymi akcjonariuszami Auto Partner S.A. są Prezes Zarządu Spółki Aleksander Górecki i Katarzyna Górecka (członek Rady Nadzorczej), którzy po przeprowadzeniu oferty publicznej posiadają łącznie 65,9% głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

2017-03-29T10:22:17+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska