Auto Partner SA. Auto Partner SA.

Łańcuch rozrządu i napędowy

Łańcuch napędowy to jeden z podstawowych elementów odpowiadających za poruszanie się dowolnego rodzaju pojazdu. Tego typu części są szczególnie ważne w przypadku motocykli, które również posiadają łańcuchy, a ich odpowiednie dopasowanie wiąże się z prawidłowym funkcjonowaniem całej maszyny. Jako Auto Partner jesteśmy importerem i dystrybutorem części do samochodów i motocykli, a wśród nich z pewnością znajdzie się szukany łańcuch rozrządu do motocykla. Jeśli zostaliśmy zmuszeni do wymiany łańcucha, musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ system napędowy w każdym motocyklu to niezwykle czuły mechanizm, w którym bardzo łatwo można coś uszkodzić.

Układ napędowy jest odpowiedzialny za przenoszenie mocy silnika na tylne koło. Tutaj ważna może okazać się moc silnika. Logiczne jest to, że im mocniejszy silnik, tym bardziej trwały powinien być łańcuch napędowy oraz cały układ. Łańcuchy mają to do siebie, że się rozciągają. Wybranie złego łańcucha może skutkować nawet jego pęknięciem, co może trwale uszkodzić maszynę. Z drugiej strony łańcuch nie może być zbyt luźny, gdyż mógłby spaść z zębatek w najmniej odpowiednim momencie.

Łańcuch napędowy – jak dobrać?

Motocyklowy łańcuch napędowy dobiera się ze względu na rozmiar, który podyktowany jest modelem motocykla i pojemnością silnika. Informacje dotyczące tego, jaki łańcuch wybrać, powinny znajdować się w książce serwisowej naszego pojazdu. W Internecie dostępne są także katalogi oferowane przez producentów, z których pomocą można znaleźć odpowiednie produkty. W łańcuchach ważna jest ilość ogniw, jak również ilość zębów na zębatce (długość łańcucha rozrządu dostosowywana jest do seryjnego ustawienia zębatek). W łańcuchach bardzo często wykorzystuje się różnego rodzaju uszczelnienia. Na rynku wyróżnia się łańcuchy bezoringowe i te z uszczelnieniem.

Każdy łańcuch rozrządu do motocykla dostępny w naszej ofercie został wykonany z myślą o wszystkich wytycznych wymienionych powyżej, dlatego jego użytkowanie będzie w stu procentach bezpieczne i funkcjonalne. Współpracujemy tylko z najlepszymi markami na rynku, dlatego łańcuchy oraz inne części do motocykli dostępne w naszej sieci sprzedaży cechuje wysoka jakość, precyzja wykonania i trwałość elementów. Jesteśmy importerem i dystrybutorem części dla branży motoryzacyjnej w całym kraju oraz za granicą. Posiadamy filie we wszystkich większych miastach Polski, ale także przedstawicielstwa w Niemczech, Austrii, Czechach oraz na Litwie i Węgrzech. Wybierając motocyklowy łańcuch rozrządu postaw na sprawdzony produkt i zamów go z naszej oferty.