ŻYCIOWY WYNIK I AWANS NA POZYCJĘ WICELIDERÓW PUNKTACJI SEZONU!

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski po fantastycznej i emocjonującej walce zajęli trzecie miejsce w Valvoline Rajd Małopolski. Dla warszawskiego kierowcy to najlepszy wynik w karierze w rajdzie zaliczanym do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Byśkiniewicz i Siatkowski od początku bardzo trudne i skomplikowane odcinki specjalne pokonywali bardzo dobrym tempem, utrzymując się blisko podium. Załoga zdecydowanie przyspieszyła na ostatnich dwóch próbach, wskakując na trzecie miejsce i sięgając po dwa oesowe zwycięstwa. Załoga zainkasowała także dodatkowe 5 punktów za wygranie Power Stage. Duża zdobycz punktowa sprawiła, że Byśkiniewicz i Siatkowski awansowali na drugie miejsce w punktacji sezonu i są wiceliderami klasyfikacji generalnej RSMP.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Wreszcie jest to upragnione podium. Z trzeciego miejsca cieszę się, jakbym wygrał rajd. Valvoline Rajd Małopolski spełnił moje oczekiwania co do trudności odcinków specjalnych. Po mecie mogę jeszcze raz powtórzyć, że to najtrudniejsze odcinki specjalne, jakie w tym roku jechaliśmy. Tym bardziej mnie cieszy zdobycie podium w tak trudnym rajdzie. Każdy zakręt miał inną przyczepność ze względu na zmieniającą się jakość i rodzaj asfaltu. Z Danielem od początku jechaliśmy szybko, ale bez dużego ryzyka. Škoda Fabia Rally2 Evo była perfekcyjnie przygotowana przez APR Motorsport i Kumiega Racing. Obserwowałem wydarzenia i uczyłem się charakterystycznej specyfiki małopolskich dróg. Gdy je dobrze poznałem, to zaatakowaliśmy na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych. Wygranie ostatnich dwóch oesów, w tym Power Stage, jest czymś niesamowitym, jest spełnieniem kolejnych rajdowych marzeń i planów. W tej chwili jesteśmy wiceliderami punktacji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Gdyby mi ktoś tak powiedział cztery miesiące temu, to odesłałbym go do lekarza. Ale to pokazuje, że rajdy to nieprzewidywalny sport, warto walczyć do końca i nie jechać szybciej niż się umie. Czeka nas bardzo emocjonująca druga część sezonu. Przed nami jeszcze trzy rajdy asfaltowe: Rzeszowski, Śląska i Wisły. Damy z siebie wszystko, aby z każdego rajdu wywozić jak najwięcej punktów. Dziękuję moim Partnerom za ten wspaniały występ: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, sieć stacji paliw MOYA, ANEST IWATA Polska, I Planet Care, IHome, Yak Living Space Experience, Michelin oraz TVN TURBO”.

Daniel Siatkowski:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego podium w tak trudnym rajdzie. Myślę, że to podium smakuje jeszcze bardziej niż gdyby było zdobyte na przykład w Świdnicy, gdzie trasy są wszystkim doskonale znane. Z całym przekonaniem stwierdzam, że odcinki Valvoline Rajd Małopolski są najtrudniejszymi, jakimi w tym roku jechaliśmy. Widać to także po tym, jak dużo załóg nie dojechało do mety. Nam rajd dał wiele radości. Do drugiego miejsca zabrało tylko 3 sekund, ale trzecie i tak jest super. Cieszę się także z tego, że to podium wywalczyliśmy w rajdzie, którego partnerem tytularnym jest mój pracodawca. Po powrocie do pracy będzie o czym opowiadać. Do zobaczenia w Rzeszowie w drugi weekend sierpnia”.

Galeria

2023-07-17T10:47:11+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska