ZESPÓŁ RAJDOWY AUTO PARTNER RALLY TEAM W RAJDACH RSMP 2017

Auto Partner SA, wyłączny dystrybutor marki MaXgear, został oficjalnym sponsorem litewskiego kierowcy rajdowego Dominykasa Butvilasa oraz jego pilota, Renatasa Vaitkevičiusa w ramach tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz dodatkowo Rajdu Zemaitija na Litwie.

Dominykas Butvilas to młody i utalentowany kierowca. W rajdach po raz pierwszy wystartował w wieku 10 lat, a mając 16 brał już udział w Mistrzostwach Litwy. W 2011 roku, razem z doświadczonym pilotem Renatasem Vaitkevičiusem zdobyli tytuł Wicemistrza Litwy, a w latach 2012 i 2013, dwa razy z rzędu, stanęli na najwyższym podium zdobywając tytuł Mistrza Litwy. W latach 2014-2015 roku Dominykas jeździł w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski jako oficjalny kierowca Subaru Polska Rally Team. Rajdowy Mistrz Litwy teraz zamierza sięgnąć po Mistrzostwo Polski.

Dominykas Butvilas razem z Renatasem Vaitkevičiusem mieli okazję już wcześniej startować w barwach Auto Partner. Grudniowy 54. Rajd Barbórka 2016 okazał się dla duetu niezwykle owocny. Startując wśród najlepszych polskich kierowców rajdowych oraz silnych zawodników z zagranicy, w bardzo wymagających warunkach pogodowych, ukończyli rajd na 7 miejscu, 2 sekundy za Rajdowym Mistrzem Polski 2016 roku – Grzegorzem Grzybem. Z kolei styczniowy rajd Halls Winter Rally 2017 na Litwie przyniósł załodze Auto Partner Rally Team zwycięstwo, w którym Dominykas wystartował za kierownicą Škody Fabii R5 i konkurował z niemal czterdziestoma innymi załogami na dwunastu odcinkach specjalnych. Rajdowiec uzyskał prowadzenie na prawie wszystkich dwunastu etapach, dzięki czemu został bezkonkurencyjnym zwycięzcą rajdu. Warto nadmienić, że to już drugie zwycięstwo tego zawodnika w rajdzie Halls Winter Rally.

W ramach tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zespół Auto Partner Rally Team z Dominykasem Butvilasem za kierownicą planuje udział w następujących rajdach:

■ Rajd Świdnicki Krause (21-23 kwietnia 2017 r.),
■ Rajd Gdański Baltic Cup (maj),
■ Rajd Zemaitija na Litwie (czerwiec),
■ Rajd Rzeszowski (sierpień)
■ Rajd Nadwiślański (wrzesień),
■ Rajd Dolnośląski (wrzesień),
■ Rajd Mikołowsko-Żorski (październik),
■ Rajd Barbórka 2017 (grudzień).

Najbliższy rajd, w którym wystartuje Dominykas Butvilas, to 45. Rajd Świdnicki Krause organizowany w dniach 21-23 kwietnia, będący Pierwszą Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W piątek 21 kwietnia ruszy pierwszy odcinek specjalny: Próba Świdnica – Super OS Crusar. W sumie w harmonogramie rajdu znalazło się aż 12 odcinków specjalnych, o zróżnicowanym stopniu trudności, a swój start zapowiedziało niemal 60 załóg. Dominykas Butvilas wystartuje w barwach Auto Partner, wyłącznego dystrybutora marki MaXgear, za kierownicą sprawdzonej już Škody Fabii R5. Cała załoga Auto Partner życzy powodzenia i trzyma kciuki za udany występ nie tylko w najbliższym rajdzie, ale i w całym sezonie!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji ze zwycięskiego rajdu Halls Winter Rally 2017 na Litwie.

2018-10-09T10:22:02+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska