WIELKI FINAŁ AP EXPERT 2020

Pomimo niesprzyjających warunków, jakie w tym roku opanowały świat, długoterminowa promocja AP EXPERT 2020 trwająca od 1 lutego do 31 lipca 2020 r. w miniony weekend miała swój Wielki Finał.

Po przeprowadzonym 2 września Finale Teoretycznym, który po raz pierwszy w historii odbył się on-line, wyłonionych zostało 10 Finalistów, którzy zostali zaproszeni na Wielki Finał odbywający się w daniach 11-13 września w Hotelu Warszawianka w Jachrance oraz na terenie Toru Modlin.

 

W mniejszym gronie, ale z równie napiętym planem, w minioną sobotę odbył się Duży i Mały Finał Praktyczny, któremu przyglądały się i dopingowały osoby towarzyszące naszych Finalistów.

Nie trzymając Uczestników w niepewności, Finały odbyły się w godzinach dopołudniowych pod czujnym okiem Partnerów Akcji obecnych na wydarzeniu. Zadania finałowe okazały się mieć zróżnicowaną trudność, jednocześnie pokazując, w czym nasi Finaliści są najlepsi, a które obszary są jeszcze w kwestii doszkolenia. Po zakończeniu zmagań wszyscy Uczestnicy eventu udali się na rozładowanie emocji, czyli atrakcje przygotowane przez specjalistów z Toru Modlin. Do dyspozycji zostały oddane dwie zróżnicowane trasy off-roadowe, z różnej klasy samochodami typu SUV. Na tych odcinkach można było spróbować jazdy kilkoma samochodami, aby samemu zweryfikować, jak na takiej trasie zachowuje się skrzynia biegów manualna, a jak automatyczna, odmienne zawieszenie czy SUV miejski, a taki przygotowany już terenowo. Kolejną niespodzianką był długi tor doszkalający sprawdzający za jednym razem umiejętności prowadzenia samochodu na mokrej nawierzchni, w ciasnych zakrętach i podczas niespodziewanego zdarzenia. Nie zabrakło oczywiście szybkości na torze sportowym, gdzie na specjalnie przygotowanej pętli Uczestnicy mogli sprawdzić, czy ich „szybko” oznacza „właściwie i bezpiecznie”. Słupki ochronne kilkukrotnie zmieniły swoje położenie, ale tylko z korzyścią dla Uczestników, którzy dzięki tej przejażdżce dowiedzieli się, jakie ze swoich nawyków powinni wyeliminować.

Po wszystkich atrakcjach, nie chcąc Finalistów trzymać dalej w niepewności, w pobliżu namiotów, w których wykazywali się swoimi umiejętnościami, zostały ogłoszone wyniki. Tym samym pierwsze miejsce na podium siódmej edycji AP EXPERT roku 2020 zdobyła firma Elektromechanika Michał Szukała z Bytomia, reprezentowana przez Michała Szukałę. Temu właśnie Uczestnikowi przypadła nagroda główna w postaci VW T-Cross oraz tytułu „Wybitny Wśród Ekspertów”. Postali uczestnicy, zajmując kolejne miejsca, również nie kryli czasem zaskoczenia, a czasem wzruszenia. U wszystkich jednak pojawiał się niesamowity uśmiech, bo wiedzieli, że to właśnie oni, pokonując wielu uczestników, znaleźli się w tym elitarnym gronie ze względu na swoje umiejętności i wiedzę z zakresu szeroko pojętej mechaniki samochodowej.

Kiedy emocje opadły, a dzień na torze dobiegł końca, w towarzystwie prowadzącego Ireneusza Bieleninika odbyła się wspólna kolacja, która została zwieńczona występem Tomasza Jachimka. Obydwaj panowie dostarczyli dodatkowej porcji uśmiechu i skutecznie rozładowali pozostałe po Finale emocje.

Mimo tego, iż sytuacja przed rozstrzygnięciem Finału AP EXPERT stawiała pytania, w jakiej formie w tym roku będzie można go zrealizować, dzięki zaangażowaniu Uczestników udało się wszystko doprowadzić do końca z wielkim sukcesem, jak na Wielki Finał przystało.

Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie www.apexpert.pl w zakładce aktualności.

 

Partnerami tegorocznej edycji AP EXPERT byli:
Partnerzy tytularni: Bosch, MaXgear, ZF (Sachs, Lemförder, TRW), Quaro
Partnerzy główni: Febi, MANN, Hella, Valeo, Varta, Textar, Rymec, Meyle, Delphi, SKF, Continental, NRF, Japanparts, Castrol, Magneti Marelli, NK, Schaeffler (LUK, INA, FAG, Ruville), Fanfaro, Philips, Total
Partnerzy techniczni: Bilstein, Motul, Blue Print, Dayco, Ajusa, ROOKS, Osram
Partner medialny: autoExpert

Galeria

2020-09-22T09:14:48+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska