TVN TURBO RALLY TEAM – NOWE BARWY NA SEZON 2021

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, którzy lubią wyzwania i nowości, odkrywają karty. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM w sezonie 2021 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wsiadają do czteronapędowego Forda Fiesta Rally3.

Jest to najnowsza rajdowa konstrukcja na świecie, która powstała w krakowskim oddziale M-Sportu według regulaminu najnowszej klasy Rally3. Jest to kategoria bardzo długo wyczekiwana, idealnie wypełniająca lukę pomiędzy przednionapędowymi Rally4, a topowymi „czterołapami” Rally2.

W programie startów Byśkiniewicza i Cieślara jest pełny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składający się z 7 rajdów, Rajd Barbórka oraz dodatkowe starty treningowe.

Byśkiniewicz i Cieślar będą pierwszą polską załogą, a drugą na świecie, która zaprezentuje najnowszą rajdową broń w boju na odcinkach specjalnych. W marcu fabryczny samochód M-Sportu pojawił się na odcinkach specjalnych mistrzostw Finlandii. Polski debiut Forda Fiesta Rally3 nastąpi już w ten weekend – 10-11 kwietnia podczas pierwszej rundy Tarmac Masters w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Dla załogi będzie to start treningowy, pozwalający na poznanie zupełnie nowej konstrukcji. Jest to także jeden z etapów przygotowań do zbliżającego się najważniejszego rajdowego cyklu w Polsce.

Byśkiniewicz i Cieślar zapowiadają intensywny i ciekawy sezon ze wsparciem jeszcze większego grona Partnerów. W sezonie 2021 głównym Mecenasem TVN TURBO RALLY TEAM jest grupa Auto Partner ze swoją marką MaXgear. Załogę w kolejnym już sezonie wspierają także: NOVOL, TEKOM, Kratki, Michelin oraz Siren7. Do mocnego grona dołącza także firma Blachy Pruszyński, doceniająca emocje i rywalizacje sportowe w wielu dyscyplinach.

Kalendarz startów TVN TURBO RALLY TEAM w RSMP 2021

  • Rajd Świdnicki – 23-25 kwietnia (aktualizacja: przełożony na jesień)
  • Rajd Nadwiślański – 14-16 maja
  • Rally Žemaitija (Litwa) – 4-6 czerwca [szuter]
  • Rajd Polski – 18-20 czerwca [szuter]
  • Rajd Rzeszowski – 5-7 sierpnia
  • Rajd Śląska – 10-12 września
  • Rallye Košice (Słowacja) – 15-17 października

 
Łukasz Byśkiniewicz:

„Wchodzimy w zupełnie nowe. Pracuję w TVN TURBO od 14 lat i jestem wielkim szczęściarzem, że robię to, co kocham, czyli jestem tak blisko motoryzacji. Jako dziennikarz przyglądam się samochodowym premierom i testuję najnowsze modele, które pojawiają się na rynku. Gdy tylko usłyszałem o nowym Fordzie Fiesta Rally3, pomyślałem, że fajnie byłoby ją przetestować. Oczywiście nie interesowało mnie, ile ma miejsca na nogi, czy jest wygodna i jaką ma pojemność bagażnika. Na zaproszenie M-Sport Polska wsiadłem do Fiesty Rally3 podczas dnia testowego. Zaraz zapadła decyzja o „teście długodystansowym” i pojechaniu całego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ford Fiesta Rally3 z napędem na cztery koła to zupełnie nowa konstrukcja, w zupełnie nowej klasie. Lubimy wyzwania i ryzyko, a przesiadka do samochodu, który dopiero wyjechał z fabryki, zawsze obarczona jest dozą niepewności. Ale… po pierwszych metrach przekonałem się, że auto daje bardzo dużo frajdy, ma potencjał i jest bardzo przyszłościowe.

Razem ze Zbyszkiem jako pierwsi w Polsce wsiadamy do samochodu klasy Rally3. Już 10-11 kwietnia zobaczycie nas na pierwszej rundzie Tarmac Masters. Będzie to absolutny debiut tego auta na odcinkach specjalnych w Polsce i drugi jego start na świecie. Trudno w tej chwili powiedzieć, jak szybki to samochód i gdzie dokładnie się znajdzie pomiędzy Rally4 a Rally2. Dowiemy się o tym już podczas najbliższego startu. Samochód został zakupiony przez APR Motorsport, a opiekować się nim będzie doświadczona ekipa Michała Kumiegi.

Po przesiadce do Rally3 planujemy więcej jeździć, startować, trenować. Wszystko dzięki naszym wieloletnim Przyjaciołom: Auto Partner, MaXgear, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Siren7 oraz dołączającej do nas firmie Blachy Pruszyński. Dziękuję również szefostwu macierzystej TVN TURBO za wsparcie medialne. Wiem, że przy zaangażowaniu tak fantastycznego i prężnego grona to będzie udany, pełen sukcesów sezon. Plan to tytuł Mistrzów Polski w klasie i jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej”.

Zbigniew Cieślar:

„Bardzo się ucieszyłem, gdy Łukasz zadzwonił do mnie i powiedział, że będziemy startować w pełnym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021. Jeszcze lepszą informacją była ta o zupełnie nowym samochodzie klasy Rally3. Cieszę się, że wsiadamy do Fiesty Rally3 i przecieramy szlaki. Co by nie mówić – pojawienie się nowej klasy z napędem na cztery koła to historyczny moment w rajdach. Uważam, że jest to klasa, która licznie rozjedzie się po całym świecie, a my z Byśkim jako pierwsi zaprezentujemy najnowsze dziecko krakowskiego oddziału M-Sportu. Widziałem nową Fiestę na żywo i przejechałem się nią kilkaset metrów. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, szczególnie jej elastyczny silnik z wielkim momentem obrotowym. Wierzę, że te samochody stworzą ciekawą i emocjonującą rywalizację dla zawodników i kibiców. Po zajęciu 4. miejsce w generalce RSMP 2020 teraz skupiamy się na zdobyciu tytułu Mistrza Polski w nowej klasie. Do zobaczenia na rajdach, a także przed ekranami telewizorów, komputerów i telefonów”.

Galeria

2021-06-24T09:09:00+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska