SZUTROWE PODIUM AUTO PARTNER RALLY TEAM

Rozgrywany w miniony weekend 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup zakończył się sukcesem dla załogi Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, wspieranych przez Auto Partner SA, wyłącznego dystrybutora marki MaXgear. Litewska załoga zajęła 2. miejsce, zdobywając swoje pierwsze podium w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup był jedyną rundą w sezonie 2017 rozgrywaną na luźnej nawierzchni. Trasa przygotowana przez organizatora liczyła sobie przeszlo 130 kilometrów i składała się z dziesięciu szutrowych odcinków specjalnych poprowadzonych przez malownicze tereny Kaszub. Rajd rozpoczął się uroczystym startem z Targu Węglowego, w samym sercu Gdańska. Zmagania na trasie zaczęły się w sobotę, a na zawodnikow czekało sześć odcinków specjalnych. Dominykas wraz z Renatasem od początku narzucili wysokie tempo, nie wypadając ani razu poza oesowe podium. W rezultacie na koniec pierwszego dnia zajmowali oni 2. miejsce, z niewielką stratą do lidera. Równie niewielka przewaga nad kolejną załogą zwiastowała spore emocje podczas drugiego etapu. W niedzielę do rozegrania były cztery odcinki specjalne. Dwa drugie i dwa trzecie czasy przyczyniły się do wygrania walki z Bryanem Bouffierem i dały reprezentantom Auto Partner Rally Team drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tym samym pozwoliły świętować pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej życiowy wynik na polskich trasach.

Dominykas Butvilas – Rajd Gdańsk był najbardziej wyczekiwaną przeze mnie rundą w tegorocznym kalendarzu. Jazda po szutrze to ogromna przyjemność, zwłaszcza w samochodzie klasy R5. Wypracowane na testach ustawienia sprawdziły się niemal idealnie, a cały zespół pracował znakomicie. Od początku staraliśmy się narzucić mocne tempo, bo przy tak krótkich odcinkach nie było miejsca na zachowawczą jazdę. Oczywiście, na niektórych zdradliwych fragmentach trzeba było uważać, ale po pierwszej pętli nabraliśmy jeszcze więcej pewności. Walka w „czubie” z Filipem Nivette i Bryanem Bouffierem była interesująca i trwała do końca. Lubię, gdy trzeba naciskać i szukać limitu. Myślę, że podobało się to również kibicom, którzy mogli śledzić naszą walkę do ostatniego kilometra. Chcialbym podziękować naszym sponsorom, firmie Auto Partner oraz zespołowi za świetną pracę podczas całego weekendu. To dopiero drugi rajd i już zanotowaliśmy spory postęp w porównaniu z Rajdem Świdnickim. Niecierpliwie czekam na kolejne starty.

Kolejnym występem Auto Partner Rally Team będzie Rajd Rzeszowski, rozgrywany w pierwszy weekend sierpnia, który stanowi jednocześnie rundę Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Zobacz relacje wideo z przejazdów Dominykasa Butvilasa na 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

Dzień 1
Dzień 2

Galeria

2018-10-09T10:20:21+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska