NAJLEPSZY WYNIK BYŚKINIEWICZA W RAJDZIE POLSKI!

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zajęli 4. miejsce w 79. Rajdzie Polski w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla warszawskiego kierowcy to najlepszy wynik w jego dotychczasowych sześciu startach w rajdzie z bazą w Mikołajkach.

TVN TURBO RALLY TEAM, startujący Škodą Fabią Rally2 Evo, od pierwszego odcinka specjalnego „pilnował” pozycji tuż za podium wśród załóg zgłoszonych w polskim czempionacie. Byśkiniewicz i Siatkowski bezbłędnie pokonali 16 bardzo szybkich i widowiskowych odcinków specjalnych, zdobywając pokaźną pulę punktów do klasyfikacji rocznej. Razem z trasami dojazdowymi załoga pokonała przez weekend przeszło 900 kilometrów samochodem rajdowym. W czasie tegorocznej edycji Rajdu Polski panowała słoneczna, niemal wakacyjna pogoda, która dawała jeszcze więcej radości z obserwowania zmagań najszybszych załóg rajdowych z Polski i całego świata. Przerwa pomiędzy rundami Mistrzostw Polski nie będzie długa. Kolejne zmagania już 2-3 czerwca w Białymstoku podczas Rajdu Podlaskiego.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Podsumowując nasz występ w 79. Rajdzie Polski jest to mój życiowy wynik w tym rajdzie. Startowałem w nim w sumie sześć razy, ale zawsze brakowało szczęścia, przytrafiały się przygody niweczące dobry wynik. Teraz wszystko zagrało. Perfekcyjnie przygotowana przez APR Motorsport i Kumiega Racing Škoda Fabia Rally2 Evo pozwalała mi na skupienie się wyłącznie na jeździe, kontrolowanie tempa i cieszenie jazdą. Odcinki specjalne były przepiękne i uważam, że jedne z trudniejszych. Pogoda dopisała. Odcinki specjalne były suche, co powodowało efektowne pióropusze piachu i kurzu za samochodami. Kibice mieli co oglądać. Bardzo się cieszymy z zajętego 4. miejsca, ponieważ trudno było ścigać się z pierwszą, bardzo szybką trójką: Martinsem Seskiem, Miko Marczykiem i Grześkiem Grzybem. Opuszczamy Mikołajki w bardzo dobrych nastrojach, z dużymi punktami do klasyfikacji Mistrzostw Polski. Cieszę się także, że za chwile, za niecałe 2 tygodnie, znowu będziemy się ścigać na szutrach. Tym razem na Podlasiu w ramach 3. rundy Mistrzostw Polski. Już teraz zapraszam do Białegostoku na Rajd Podlaski w dniach 2-3 czerwca. Dziękuję naszym Partnerom za kolejny wspólny start: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, Stacje Paliw Moya, Michelin, Anest Iwata, I Home, I Planet Care, YAK Living Experience, TVN TURBO”.

Daniel Siatkowski:

„Rajd Polski był piękny, szybki i wyczerpujący. Trochę żałuję, że się szybko skończył, ponieważ chętnie jeszcze bym pojeździł na tych odcinkach. 4. miejsce w Mistrzostwach Polski to było nasze miejsce w tym rajdzie. Trudno było się ścigać z Mikołajem Marczykiem, kolegą z Łotwy Martinsem Seskiem oraz Grześkiem Grzybem. Jesteśmy zadowoleni, bo pojechaliśmy bardzo szybko i bez przygód. Nie mieliśmy nawet „pół” rajdowej przygody – ani kapcia, ani ratowania. Nasze samopoczucie jest bardzo dobre i czekamy na Rajd Podlaski, na którym też powalczymy”.

Galeria

2023-06-12T11:49:08+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska