BYŚKINIEWICZ I SIATKOWSKI NA PODIUM W MARMA 32. RAJDZIE RZESZOWSKIM

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zajęli 3. miejsce w MARMA 32. Rajdzie Rzeszowskim w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla warszawsko-olsztyńskiego duetu to drugie podium z rzędu w tym sezonie. Miesiąc wcześniej załoga wywalczyła 3. miejsce w Rajdzie Małopolskim. Po pięciu rundach TVN TURBO RALLY TEAM jest wiceliderem punktacji sezonu.

Byśkiniewicz i Siatkowski, jadący Škodą Fabią Rally2 Evo, stoczyli emocjonujący pojedynek o podium z Sylwestrem Płachytką i Rafałem Fiołkiem w bliźniaczej Fabii. Rywalizacja tych dwóch załóg była ozdobą drugiego dnia rajdu i trwała do ostatniego, jedenastego odcinka specjalnego. Byśkiniewicz i Siatkowski odparli ataki konkurentów i drugi raz w tym sezonie mogli cieszyć się z podium w RSMP.

Łukasz Byśkiniewicz:

„To wspaniałe uczucie drugi raz z rzędu znaleźć się na podium w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski. Radość jest tym większa, że podium w MARMA 32. Rajdzie Rzeszowskim zostało zdobyte po pięknej, zaciętej i emocjonującej walce z Sylwestrem Płachytką i Rafałem Fiołkiem. Cieszę się, że mogliśmy podjąć rękawicę i stanąć do walki z tak szybką załogą. Zgodnie z przewidywaniami nowe odcinki specjalne przygotowane przez Automobilklub Rzeszowski były bardzo trudne. Trzeba było się pilnować, a przy tym trzymać gaz w podłodze. Ważne było znalezienie złotego środka, aby trzymać tempo czołówki, a przy tym nie wypaść z drogi na nieznanych, zaskakujących trasach. Uważam, że plan zrealizowaliśmy w 100%. Aż na ośmiu z jedenastu odcinków specjalnych byliśmy w pierwszej trójce RSMP. To pokazuje, że wszystko działa dobrze. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, mechanikom za doskonale przygotowaną Škodę Fabię Rally2 Evo, w której bardzo dobrze się czuję i którą możemy walczyć o podia oraz o tytuł w klasyfikacji generalnej. W tej chwili jesteśmy wiceliderami punktacji sezonu. Przed nami jeszcze dwa rajdy, Śląska i Wisły, na których damy z siebie wszystko, aby utrzymać ten rezultat. Dziękuję naszym Partnerom za wspólny sukces: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, Moya, TEKOM Technologia, ANEST IWATA, I Planet Care, IHome, YAK Living Space Experience, Michelin oraz TVN TURBO”.

Daniel Siatkowski:

„Po Rajdzie Małopolskim myślałem, że w tym roku nie będzie już takiego rajdu, na którym będę musiał się aż tyle tak szybko naczytać. Rajd Rzeszowski przebił wszystko pod względem dyktowania i pracy w samochodzie. Łukasz też miał co robić za kierownicą, ale nasza ciężka praca się opłaciła. Mamy trzecie miejsce w bardzo trudnym rajdzie w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po zaciętej walce z Sylwestrem Płachytką, który bardzo mocno nas przycisnął drugiego dnia rajdu. Cieszy to, że Rajd Rzeszowski jest kolejnym rajdem przejechanym bez błędu i bardzo szybko. Oznacza to, że jest tempo i jest bezpieczeństwo. Do zobaczenia na rajdzie Śląska”.

Galeria

2023-08-30T12:32:16+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska