BYŚKINIEWICZ I CIEŚLAR MISTRZAMI TARMAC MASTERS!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar po dwóch tygodniach od zdobycia tytułu Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w klasie 3 zdobyli kolejny tytuł w tym sezonie – zostali Mistrzami w cyklu Tarmac Masters w klasie PRO1. Tytuł przypieczętowali, zajmując drugie miejsce podczas finałowej rundy Rally Radków na Dolnym Śląsku.

Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM od początku sezonu starty w Tarmac Masters traktowali jako treningi w przerwach pomiędzy rundami Mistrzostw Polski. Owocne treningi przerodziły się w prawdziwą rywalizację i walkę o tytuł zakończoną sukcesem. Cykl „Mistrzów Asfaltu” cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, a obsada zawodów jest tak liczna, że organizator nie zawsze przyjmuje wszystkie zgłoszenia ze względu na ograniczoną pojemność trasy. Byśkiniewicz i Cieślar zdobyli tytuł w najliczniejszej i najbardziej zróżnicowanej klasie PRO1, w której załoga Fiesty Rally3 rywalizowała z takimi samochodami, jak Porsche 911 RGT, Abarth 124 Spider GT, BMW M3 czy Ford Fiesta Proto.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Bardzo się cieszę ze zdobycia kolejnego tytułu w tym sezonie, który jest dla nas wyjątkowo udany. Równo po dwóch tygodniach od zdobycia tytułu Rajdowych Samochodowych Mistrzów Polski w klasie 3 w Świdnicy 60 kilometrów dalej na południe, w Radkowie, wywalczyliśmy tytuł Mistrzów w klasie PRO1 w cyklu Tarmac Masters. Podczas ostatniej, piekielnie szybkiej rundy Rally Radków zajęliśmy 2. miejsce dające nam kolejne sezonowe trofeum. Zdobycie go nie było łatwe, ponieważ klasa PRO1 jest najliczniejsza – sklasyfikowano w niej prawie 30 załóg. Konkurencja była bardzo szybka i dysponowała bardzo mocnymi samochodami, jak na przykład Porsche 911 RGT o mocy przeszło 400 koni. Ale to nasza, choć nie najmocniejsza, ale świetnie przygotowana przez Kumiega Racing i APR Motorsport Fiesta Rally3 okazała się numerem 1 w punktacji sezonu. Zasadniczy sezon dobiegł końca, ale już przygotowujemy się do grudniowego Rajdu Barbórka w Warszawie. Po tak udanym „mistrzowskim” sezonie chcielibyśmy jeszcze z przytupem podziękować naszym Partnerom i kibicom za mocne zaangażowanie. Ten fantastyczny sezon to efekt współpracy z: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska, Siren7 i TVN TURBO”.

Zbigniew Cieślar:

„Mogę to podsumować tylko tak: wielka radość i satysfakcja po tym rajdowym sezonie. Z Łukaszem do tytułu Mistrzów Polski w klasie 3 dokładamy tytuł „Mistrzów Asfaltu” w bardzo licznej klasie PRO1. Wszystkie rajdy przejechaliśmy bezbłędnie, choć należy dodać, że tu podczas Rally Radków złapaliśmy kapcia na ograniczniku cięcia. Ale jest to – uwaga – pierwszy kapeć podczas naszych trzech lat wspólnych startów. To dowód na to, że Łukasz jeździ bardzo czysto i sprawnie. Bardzo dziękujemy naszym Partnerom oraz kibicom i mówimy „do zobaczenia” jeszcze w tym roku”.

Galeria

2021-10-20T09:07:25+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska