AUTO PARTNER I MAXGEAR NA TARGACH AUTOMECHANIKA 2022

Tegoroczne targi we Frankfurcie, które odbywały się w dniach 13-17 września 2022 r., były dla wszystkich z branży ważnym wydarzeniem. Powrót po przerwie spowodowanej koronawirusem oraz wyzwania związane z szalejącą sytuacją gospodarczą na świecie nie tylko wyostrzyły oczekiwania (zaciekawienie?), ale także pozwoliły docenić możliwość spotkania się w jednym miejscu, w tym samym czasie.

Jednak dla zespołu Auto Partner było to szczególne wydarzenie również z innego względu, ponieważ pierwszy raz w historii Spółki we Frankfurcie zameldowały się dwa zespoły. Pierwszy, standardowo jak w każdej edycji, zaangażowany był w spotkania biznesowe z obecnymi kontrahentami oraz poszukiwaniem okazji na poszerzenie oferty Auto Partner – efekty z pewnością zaobserwujemy, sprawdzając nowości w ofercie. Drugi zespół, pod przewodnictwem dyrektora eksportu Sebastiana Góreckiego, stworzył stoisko „MaXgear powered by Auto Partner”, które okazało się prawdziwą sensacją targów.

Sama zabudowa stoiska została wykonana na powierzchni około 90 m2 w jednej z najczęściej odwiedzanych hal – 3.0 – w bezpośrednim sąsiedztwie marek takich jak Brembo, TecAlliance czy Global One. Motywem przewodnim stoiska była marka MaXgear i oczywiście kolor czerwony. Całość prezentowała się naprawdę gustownie. Na każdej ścianie umieszczone były telewizory, które wyświetlały filmy korporacyjne Spółki, produkty z oferty Auto Partner oraz nowości w rozwiązaniach e-commerce. Po obu stronach zlokalizowane były stanowiska i stoliki, przy których zespół Auto Partner mógł przyjmować gości. W sercu stoiska zaparkowane było piękne, prawie 640-konne czerwone Ferrari 599 GTB Fiorano – bohater projektu „Ferrari w cenie Skody” Patryka Mikiciuka (swoją drogą jest to bardzo ciekawy projekt, można go znaleźć na YouTube – polecam!). Nie często spotykany na ulicach miast samochód działał jak magnes na odwiedzających. Wielu gości, którzy nie kojarzyli Auto Partner jako dystrybutora części działającego w ich krajach ani marki MaXgear, zatrzymywało się, by zrobić sobie zdjęcie z czerwonym Ferrari, po czym od słowa do słowa umawiali się na spotkania, podczas których rozmawiali już bezpośrednio na temat potencjalnej współpracy. Pierwotnie na stoisku miała pojawić się rajdówka Łukasza Byśkiniewicza – Hyundai i20 R5 – jednak dzień przed targami doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku na jednym z odcinków specjalnych Rajdu Śląska. Na szczęście załoga wyszła z tego cało, czego niestety nie można powiedzieć o samochodzie, który wyglądał dosłownie jak kupka wyrzuconych na jezdnię części (film z wypadku dla ludzi o mocnych nerwach można również znaleźć w sieci).

Wracając jednak do targów… Stoisko obsadzone było przez zespół jednych z najlepszych przedstawicieli handlowych wraz ze specjalistami dysponującymi wszechstronną wiedzą w temacie marki własnej MaXgear oraz marki ROOKS. Prezentowali oni pełną gamę oferty Auto Partner w zakresie części samochodowych oraz wyposażenia warsztatowego, odpowiadali na ogólne, ale i równie często techniczne pytania odwiedzających stoisko gości. Całość dopełniała możliwość zapoznania się z rozwiązaniami e-commerce Spółki, swobodnej rozmowy o plusach, minusach i sugestiach dotyczących usprawnienia katalogów elektronicznych oraz, przede wszystkim, możliwość krótkiego szkolenia z nowej wersji rewolucyjnego programu dla klientów posiadających własne sklepy z częściami. Szczególnie ważnym aspektem dla Auto Partner były spotkania biznesowe z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami, które, miejmy nadzieję, pozwolą na jeszcze szerszą i szybszą ekspansję na rynkach zagranicznych – w krajach, w których Auto Partner już zaistniał, ale i takich, gdzie jeszcze nas nie było.

Przygotowując się do targów, nikt nie spodziewał się tak dużego zainteresowania stoiskiem Auto Partner. W tym roku przechodząc po halach, widać było, że ilość ludzi odwiedzających inne stoiska była mniejsza, często można było zauważyć, że stoiska po prostu były puste, a przedstawiciele chodzili w kółko, nie wiedząc, co ze sobą zrobić – jednak nie przy stoisku Auto Partner. Ilość gości, zadawanych pytań, rozdanych folderów i prezentów przerosła oczekiwania wszystkich. Bez problemu w tłumie ludzi czekających na stacji można było dostrzec torby Auto Partner. Często było tak, że goście czekali na rozmowę z przedstawicielem, oglądając w między czasie materiały wyświetlane na telewizorach.

Wniosek na przyszłe lata może być tylko jeden – Auto Partner z pewnością zagości na następnych targach we Frankfurcie z jeszcze większym stoiskiem, jeszcze szerszą ofertą produktową oraz jeszcze nowszymi rozwiązaniami e-commerce.

Galeria

2022-11-15T15:01:29+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska