AP MOTO 2018 – EVENT MOTOCYKLOWY

Wyjazd na tor STEEL RING miał na celu doskonalenie techniki jazdy. W kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, uczestnicy mogli poznać granice swoje oraz własnego motocykla. Jest to o tyle dobre, że w warunkach torowych można wykonywać trudniejsze ćwiczenia, robić manewry, których na drodze się nie wykonuje. Na zabezpieczonym torze nawet jeśli coś się nie uda, ryzyko jest absolutnie minimalne.

Klienci od samego rana walczyli na torze oraz placu manewrowym podzieleni na małe grupy. Niska temperatura i zimny asfalt z samego rana nie zachęcał do szybkiej jazdy, więc każdy z prowadzących grupę wykonywał ćwiczenia rozgrzewkowe. Później dzień się wypogodził tworząc idealne warunki do jazdy na motocyklu. Była jazda na stojąco, trzymając kierownicę jedną ręką, z bardzo małą prędkością meandrując po nitce toru, przy znacznikach na asfalcie, ogólnie – dogrzewając opony. Plac manewrowy był bardzo wymagający i mimo iż wszyscy uczestnicy są czynnymi motocyklistami to nie każdy poradził sobie z wyznaczonymi zadaniami perfekcyjnie, instruktor przygotował m.in. ósemkę, slalom, równoważnię, przeciwskręt i kilka innych specjalnie przygotowanych przeszkód.

Jazda na torze szlifowała technikę jazdy w zakręcie, dohamowania i wybierania odpowiedniej linii jazdy, natomiast plac manewrowy zmuszał do jazdy z minimalną prędkością i walki z ciężarem motocykla. Uczestnicy mieli również okazję skorzystać ze szkolenia firmy Motul Polska ukończonego certyfikatem. O pytania dotyczące ogumienia można było zapytać przedstawiciela firmy Latex.

Każdy z uczestników bardzo szybko zweryfikował swoje umiejętności i poznał własne ograniczenia. Była to bardzo dobra lekcja ucząca przede wsyzstkim pokory!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. LwG

 

 

2018-12-31T11:40:03+00:00 Tags: , , |
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska