Auto Partner SA. Auto Partner SA.

Akumulatory motocyklowe

Jaki akumulator wybrać do motocykla?

Chociaż sezon wiosenny to najczęstszy czas, w którym dokonuje się gruntownego przeglądu motocykla, to także po sezonie, bądź jeszcze w trakcie, wielu właścicieli zastanawia się, jaki akumulator wybrać do swojego motocykla. Pytanie z pozoru może wydawać się łatwe, skoro wytyczne zawarte są w książce obsługi jednośladu, jednak ze względu na warunki klimatyczne, miejsce przechowywania, styl jazdy czy postęp technologiczny, odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna. Akumulator motocyklowy przez lata ewoluował, stając się urządzeniem mniejszym, lżejszym i bardziej wydajnym. Dlatego w naszym poradniku postaramy się znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź na pytanie, jak kupić akumulator do motocykla, wiedząc, że akumulator motocyklowy coraz częściej służy nie tylko do obsługi oświetlenia, sygnału dźwiękowego czy rozrusznika. Jako oficjalny dystrybutor oraz importer wielu cenionych marek zapewniamy ogromny wybór.

Akumulatory motocyklowe kwasowo-ołowiowe

Będąc posiadaczem prostszego, starszego jednośladu, warto wybrać klasyczny akumulator motocyklowy, czyli konwencjonalny kwasowo-ołowiowy. Ten rodzaj baterii szczególnie polecany jest do motocykli bez dodatkowego wyposażenia, jak podgrzewane manetki czy nawigacja, i sprawdza się przy mniej intensywnej eksploatacji. Największą zaletą jest cena.

Akumulatory żelowe

Jaki kupić akumulator do motocykla z niewielkim stażem i z bogatym wyposażeniem? Dobrym wyborem będzie akumulator motocyklowy wykonany w technologii żelowej. Poza zwiększoną odpornością na przeciążenia i wyładowania zaletą jest także możliwość pracy w pozycji 90 stopni, a to dzięki temu, że bateria zawiera zagęszczony elektrolit z żelem krzemionkowym.

Akumulatory AGM

Dość zbliżone do akumulatorów żelowych są baterie wykonane w technologii AGM. Akumulatory AGM w środku zawierają elektrolit połączony włóknem szklanym, więc szczelność jest jeszcze wyższa niż w przypadku odpowiedników kwasowo-żelowych. Parametry, takie jak wydajność i trwałość tego typu baterii, określa się jako zbliżone do baterii żelowych.

Akumulatory Lithium

Jaki wybrać akumulator do motocykla o sportowych osiągach oraz do najnowszych jednośladów o dużych pojemnościach i bogatym wyposażeniu? Dobrym wyborem są akumulatory Lithium, wyróżniające się znakomitym stosunkiem masy do parametrów. Tam, gdzie znaczenie mają dekagramy, jest to najlepszy wybór.

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, jaki akumulator kupić do motocykla. Oczywiście najważniejsze jest, by akumulator motocyklowy spełniał podstawowe wymogi producenta. Im nowszy model posiadanego jednośladu i z lepszym wyposażeniem, tym bardziej warto rozważyć zakup baterii wykonanej w technologii żelowej, AGM lub Lithium. Bezpośredni importer i oficjalny dystrybutor, jakim jest nasza firma, służy pomocą w razie jakichkolwiek kłopotów przy zakupie. Jaki akumulator wybrać do motocykla? Wystarczy spytać naszych doświadczonych pracowników, dla których motocykl i akumulator motocyklowy nie mają tajemnic. Oni znajdą odpowiedź na pytanie, jaki akumulator wybrać do motocykla.