Szeroka oferta elementów układu napędowego to przede wszystkim sprzęgła, koła dwumasowe, przeguby zewnętrzne i wewnętrzne, półosie i łożyska koła, ale także pompy sprzęgła, siłowniki sprzęgła i elementy skrzyń biegów. Na przestrzeni lat zmiany konstrukcyjne dotyczyły nie tylko jednostek napędowych, ale także przeniesienia napędu, a w szczególności skrzyń biegów. Coraz częściej klienci wybierają samochody wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.
Niedoścignionym wzorem w szybkości i doborze przełożenia był dawniej sam kierowca, ale nowoczesne przekładnie na tym polu pracują dużo lepiej i zdecydowanie szybciej zmieniają biegi niż sam prowadzący.
Nie bez znaczenia jest wzrost ilości przełożeń samej skrzyni, których liczba w nowoczesnych rozwiązaniach może wynosić ponad dziesięć. Dzisiejsze „automaty” w większości przypadków pracują płynnie w każdych warunkach
Jaka jest różnica w użytkowaniu samochodu ze skrzynią automatyczną oprócz samej jazdy?
Skrzynię automatyczną trzeba serwisować zgodnie z zaleceniami producenta. Podstawową sprawą jest wymiana oleju przekładniowego oraz filtra. Wszystkie informacje na temat specyfikacji oleju i okresu wymiany powinny się znaleźć w instrukcji obsługi samochodu. Mitem jest natomiast, że skrzynia manualna nie wymaga obsługi, bo i w niej należy wymieniać olej i dbać o jego poziom.
Nie znaleziono elementu dla szukanych filtrów