Auto Partner SA. Auto Partner SA.
2 minut Wydarzenia

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2024 – RD1 Tor Kielce

W dniach 1-2 czerwca odbyła się inauguracyjna runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Imponująca stawka, blisko 50 kierowców z 6 krajów rozpoczęło zmagania na najszybszym w tegorocznym kalendarzu obiekcie  – Torze Kielce.

Sobotnią sesję kwalifikacyjną poprzedzały sesje treningowe, gdzie zawodnicy mieli szansę zapoznać się z torem i dostosować ustawienia samochodów do panujących warunków. Kwalifikacje, ku uciesze kibiców i zawodników, odbyły się przy pięknej pogodzie i w (jeszcze) suchych warunkach. Tegoroczna trasa zawodów była bardzo wymagająca, czego najlepszym przykładem jest fakt, iż wynik powyżej 90 punktów za przejazd kwalifikacyjny uzyskało tylko dwóch kierowców. Jednym z nich był aktualny Driftingowy Mistrz Polski – Paweł Korpuliński, który za swój bardzo precyzyjny, a zarazem szybki i agresywny przejazd uzyskał 90 punktów, czego rezultatem było drugie miejsce, tuż za reprezentantem Ukrainy – Oleksandrem Kosohovem. Najlepszą trójkę kwalifikacji zamykał Czech, Marco Zakouřil, który jest ubiegłorocznym wicemistrzem cyklu.

Dzień drugi zmagań zawodnicy rozpoczęli od krótkiej porannej rozgrzewki. W tym momencie rozpoczęła się również walka ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Nad kieleckim torem wielokrotnie w ciągu dnia pojawiały się chmury, z których deszcz obficie zalewał tor. Z racji temperatury nawierzchni podczas przerw w opadach asfalt miejscami wysychał, znacznie utrudniając płynną jazdę i przewidywalność warunków.

Paweł Korpuliński, po szybkiej adaptacji do pogody i przyczepności toru, pewnie zmierzał do kolejnych etapów rozgrywek. W TOP 32, z racji wysokiej pozycji w kwalifikacjach, wykonał przejazd bye-run. W TOP 16 kierowcy rywalizowali ponownie w ulewnym deszczu, nie było to jednak przeszkodą – Korpuliński pewnie pokonał Kamila Horeckiego i awansował do kolejnego etapu. Następnym przeciwnikiem był Adam Zajączek, który po przejazdach na przesychającym miejscami torze pożegnał się z rywalizacją na rzecz Pawła Korpulińskiego, który w tym momencie zameldował się już w półfinałach zawodów.

Arcytrudne warunki podczas rozgrywania biegów półfinałowych i finałowych sprawiły, że kierowcy z trudem utrzymywali się na torze. Finalnie Paweł Korpuliński uplasował się na czwartej pozycji w zawodach, co w połączeniu z drugą lokatą w kwalifikacjach pozwala na dopisanie dużej ilości punktów do klasyfikacji generalnej i jest dobrym prognostykiem na resztę sezonu i rywalizacji w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Zwycięzcą zawodów w klasie PRO został Jakub Król, na drugim miejscu uplasował się Oleksii Holovnia, a na trzecim Mateusz Suski.

Podziel się tą informacją ze znajomymi!

Więcej aktualności

Czas na wyjazdową rundę RSMP na Słowacji!
2 minut

Czas na wyjazdową rundę RSMP na Słowacji!

Zawodnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w tej chwili nie mają wakacji. Udają się na Słowację do Koszyc, gdzie swoją bazę ma czwarta runda krajowego czempionatu. Pięćdziesiąta jubileuszowa edycja słowackiego klasyka powróciła do kalendarza RSMP po trzech latach przerwy. Na starcie…

Psiaki w Auto Partner SA zawsze mile widziane!

Psiaki w Auto Partner SA zawsze mile widziane!

Kolejny Dzień Zabierania Psa do Biura za nami! Cieszymy się, że jak co roku akcja spotkała się z szerokim odzewem i PSYjaciele pojawili się nie tylko w centrali i filiach AP w Polsce, ale i w Pradze. Razem z naszymi…

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2024 - RD2 Tor Słomczyn
2 minut

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2024 – RD2 Tor Słomczyn

W dniach 22-23 czerwca odbyła się druga runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Tym razem ponad 50 kierowców z Polski i zagranicy rywalizowało na torze zlokalizowanym kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Autodrom Słomczyn to nowoczesny obiekt, który jest bardzo lubiany, zarówno przez zawodników,…