DALŠÍ BODY PRO BUTVILASE

Dominykas Butvilas a Kamil Heller se umístili na 4. místě ve Slezské rallye, poslední z letošního mistrovství polské rally. Reperezentanti Auto Partner Rally Team byli jednou z nejrychlejších posádek v rally. Vyhráli až osm rychlostních zkoušek, ale uložená pokuta za spletení trasy během městské speciálky je zbavila možnosti vyhrát.

Započatá první Slezská rally, byla šestým okruhem RSMP a uzavřela letošní cyklus. Ve startovní sestavě bylo 41 posádek, které museli čelit 13 speciálním sekcím v oblasti Slezska. Už prvá z nich se odehrála v pátek večer a na Slezském stadionu a ukázala se být pro Dominykase a Kamila nešťastná. Malá chybička posádky červeno bílé Škoda Fabia R5 skončila 3 minutovým pokutovým trestem a poklesem na poslední místo v rally. V sobotu ráno šel Auto Partner Rally Team do vedení. V ten den vyhráli tři kola a kromě poškození pneumatiky, se vyšplhali z 41. na 8. místo. Druhý den vyhráli Dominykas a Kamil pět ze šesti speciálních tras, kterým dominovali v nedělních soubojích. Slezskou rally ukončili na 4. místě v hlavní klasifikaci a získali další body na 2. místě na Power Stage.

Dominykas Butvilas: Slezská rally, která nás přivítala v oblasti Chorzow, byla pro nás hodně pestrá v tomto opravdu nádherném podzimu. Bylo obtížné přijmout chybu v prvním kole. Mohu dodat jen to, že jsme všichni jen lidé a takové situace se stávají. Navzdory velkému trestu jsme se “restartovali” před dalším dnem a usilovně jsme se rozhodli jet co nejrychleji. V průběhu celé sezóny se náš tým naučil nové věci. Jistá, rychlá a efektivní jízda, která vedla k vítězství jednotlivých závodů, prokázala náš pokrok. I když jsme chytili na nejdelším úseku defekt, což nás stálo další minutu, boj do posledního metru rally nám vynesl 4. místo v celkové klasifikaci „“ a 2. ve třídě. Pro nás je to takové malé vítězství. Kdybych měl shrnout celou sezónu, musím říct, že se ukázala jako obtížná a velmi náročná. Tým RSA se poprvé zúčastnil cyklu RSMP. Každá rally byla plná nových zkušeností, díky kterým věřím, že se v budoucnu dostaneme na lepší pozici.

2018-10-09T13:52:05+00:00