TVN TURBO RALLY TEAM – WYJAZDOWA RUNDA NA LITWIE!

Najlepsi kierowcy rajdowi rywalizujący w tegorocznym serialu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski nie czekali długo na kolejne zawody. Po niecałych dwóch tygodniach od zakończenia Rajdu Polski kawalkada kolorowych samochodów przenosi się na Litwę, gdzie rozegrany zostanie Rajd Elektreny – łączona runda Mistrzostw Polski i Litwy. Rajd, podobnie jak ten w Mikołajkach, przeprowadzony będzie na nawierzchni szutrowej. W litewskiej rundzie RSMP weźmie udział TVN TURBO RALLY TEAM. Dla Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara będzie to debiut w tym rajdzie, załoga Hyundaia i20 R5 zmierzy się z konkurentami na 16 odcinkach specjalnych o długości przeszło 100 kilometrów.

 

Łukasz Byśkiniewicz:

„»Litwo, Ojczyzno moja« – przed wyjazdem na Rajd Elektreny przypominają mi się słowa wieszcza Adama Mickiewicza. Po dwóch tygodniach od Rajdu Polski wyruszamy na kolejny szutrowy rajd, tym razem na Litwę. Dla nas będzie to raczej obcy rajd, ponieważ nie startowaliśmy w nim rok temu, kiedy trafił do kalendarza RSMP. Z tego co słyszałem, to trasy są bardzo zróżnicowane – szerokie i bardzo szybkie partie oraz mocno spowalniające, ciasne przesmyki. Cieszę się, że na kolejny rajd nie trzeba było długo czekać i szybko wracamy ze Zbyszkiem na pokład Hyundaia i20 R5. Ostatnie przygotowania odbędziemy już na Litwie, aby poznać tamtejszą specyfikę szutrów, dostroić zawieszenie i wybrać najlepszą mieszankę opon Michelin. Na rajd ruszamy skupieni i zmotywowani wraz z naszymi Partnerami: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, Tekom Technologia, NOVOL, Michelin, Kratki.pl. IPlanet Radom, IHome oraz kamerami telewizji TVN TURBO”.

Zbigniew Cieślar:

„Po bardzo krótkiej przerwie wracamy na ulubione przez kierowców i kibiców odcinki szutrowe. Przed nami spore wyzwanie, ponieważ to nasz pierwszy start w tym rajdzie, ale jak zawsze będziemy dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć metę oraz dobry wynik. Część zawodników jechała ten rajd w zeszłym roku, więc ma już doświadczenie i wiedzę o odcinkach. Na Rajdzie Polski zabrakło nam szczęścia, mam nadzieje, że teraz będzie już gładko i skupimy się wyłącznie na szybkim pokonywaniu szutrowych tras Rajdu Elektreny. Dziękuję naszym Partnerom za wspólny kolejny start”.

2019-07-15T10:59:45+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska