TVN TURBO RALLY TEAM ROZPOCZYNA NOWY SEZON RSMP 2023

Po sześciu miesiącach przerwy Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski rozpoczynają kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM zainaugurują zmagania o tytuł najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju już w ten weekend – 22-23 kwietnia – od 51. Rajdu Świdnickiego.

Tradycją się już stało, że to właśnie w Górach Sowich na kultowych i dobrze znanych wszystkim załogom odcinkach specjalnych, rozpoczynają się zmagania polskiego czempionatu. Do pierwszej rundy zgłosiło się blisko 90 ekip, z czego aż 12 w najmocniejszej kategorii Rally2, w której ścigać się będą również Byśkiniewicz i Siatkowski. Warszawsko-olsztyński duet na sezon 2023 przesiadł się z Hyundaia i20 R5 do nowszej Škody Fabii Rally2 Evo. Samochód przygotowywany jest przez ten sam serwis APR Motorsport – Kumiega Racing. Załoga w ramach przygotowań odbyła testy nowej rajdowej broni. Po pierwszych jazdach Byśkiniewicz stwierdził, że dobrze czuje się w nowym samochodzie i z optymizmem patrzy na zbliżające się starty. Pilot podziela odczucia kierowcy i także przekazuje optymistyczne wieści z prawego fotela.

Po raz pierwszy w nowym sezonie RSMP kibice będą mogli zobaczyć załogi w akcji w sobotni poranek. W godzinach od 9:00 do 12:00 zaplanowany jest oficjalny odcinek specjalny. Po nim nastąpi uroczyste otwarcie rajdu. Tego dnia załogi będą miały do przejechania 4 odcinki specjalne, w tym 2 widowiskowe przejazdy w centrum Świdnicy. Niedzielne zmagania to 9 prób. Załogi przystąpią do nich kilka minut po godzinie 8:00. Meta zaplanowana jest na godzinę 17:00.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Bardzo się cieszę, że wreszcie rozpoczyna się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ten sezon zapowiada się dla nas wyjątkowo. Jak wiecie, razem z Danielem Siatkowskim przesiadamy się do Škody Fabii Rally2 Evo. Jesteśmy po pierwszych testach i treningach w nowym samochodzie. Choć Hyundai i20 R4 i Škoda to zupełnie inne auta, to odczucia są bardzo pozytywne. Uważam, że wspólnie z Partnerami podjęliśmy słuszną decyzję o zmianie sprzętu i chciałbym podziękować APR Motorsport za zakup i przygotowanie Fabii Rally2. Sezon rozpoczynamy od Rajdu Świdnickiego. Odcinki specjalne w Górach Sowich są wszystkim doskonale znane. Dla mnie będzie to już jedenasty start w tej imprezie. Oznacza to, że kibice mogą spodziewać się zaciętej walki na ułamki sekund, a wykorzystanie drogi będzie co do centymetra, jak na torze wyścigowym. Byłoby cudownie wejść w nowy sezon, zdobywając upragnione podium. Ale wiem, że każdy z moich rywali ma podobny plan, więc łatwo nie będzie. Na pewno damy z siebie wszystko, aby zaprezentować się z najlepszej możliwej strony i dać dużo satysfakcji naszym kibicom oraz Partnerom: MaXgear, Auto Partner, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, Michelin, sieć stacji paliw Moya, IHome, IPlanet Care, Anest Iwata, YAK Space Living Experience. Zapraszam także na zapowiedzi i wieści z rajdu w programie Raport TVN TURBO”.

Daniel Siatkowski:

„Świdnica to miejsce, gdzie prawie zawsze rozpoczynamy nowy rajdowy sezon. Będzie to dla mnie dwunasty start w Rajdzie Świdnickim, więc nie ma tu mowy o „poznawaniu” tras i zdobywaniu doświadczenia. Nowością jest dla nas samochód. W zespole pojawiła się Škoda Fabia Rally2 Evo, z którą zaprzyjaźnialiśmy się podczas testów. Oczekiwania są takie, aby dobrze wejść w rajdowy rok 2023 i z każdego rajdu przywozić pozytywne wspomnienia. Chcielibyśmy unikać przygód, które w minionym sezonie się przytrafiały. Wiem, że sezon rozpoczniemy z przyzwoitym tempem, a później to już będzie z górki. Škoda fabia Rally2 Evo od APR Motorsport zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeździliśmy w strugach deszczu po mokrej nawierzchni oraz po błocie. Łukasz szybko złapał feeling auta i to jest ważne. Patrząc na listę zgłoszeń, na której znajduje się 12 konkurentów w podobnych samochodach Rally2/R5, wiem, że będzie co robić. Do zobaczenia na odcinkach nowego sezonu!”.

Galeria

2023-04-21T12:53:52+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska