TVN TURBO RALLY TEAM NA STARCIE SEZONU W RZESZOWIE

Na ten moment czekali kibice, dziennikarze, organizatorzy, ale przede wszystkim kierowcy i ich zespoły. MARMA 29. Rajd Rzeszowski zainauguruje sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. Pierwszy rajd zaplanowany był na połowę kwietnia, jednak z powodu pandemii koronawirusa kalendarz Mistrzostw Polski został mocno zmodyfikowany i sezon rozpocznie się najpóźniej w historii polskich rajdów (6-8 sierpnia). Jednak gdy na coś długo się czeka, to jeszcze lepiej smakuje – tak do pierwszego startu w RSMP 2020 podchodzą Łukasz Byśkiniewicz i Zbyszek Cieślar.

 

Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM z wielką radością i pełni energii przystępują do podkarpackich zmagań. Wystartują dobrze znanym im Hyundaiem i20 R5 w najnowszej specyfikacji R5. Do rajdu zgłosiło się blisko 100 załóg, z czego aż 15 w samochodach najwyższej kategorii R5. Podkarpackie zawody, oprócz rangi Mistrzostw Polski, są także rundą Mistrzostw Słowacji oraz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej CEZ. Załogi rywalizować będą na 9 odcinkach specjalnych o długości 133 km.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Wreszcie rusza sezon rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czuję wielką radość. Czuć ją w całym rajdowym środowisku i moim zespole. Wreszcie przejedziemy przez rampę startową, zapniemy jedynkę i strzelimy z procedury „launch control” do pierwszego odcinka specjalnego RSMP 2020. MARMA 29. Rajd Rzeszowski zapowiada się wyjątkowo emocjonująco nie tylko ze względu na to, że rozpoczyna długo wyczekiwany sezon. Ma wspaniałą i mocną obsadę z 15 samochodami klasy R5. Na liście zgłoszeń widzimy prawie 100 załóg. To bardzo cieszy, ponieważ pomimo trudniejszych ekonomicznie czasów, mamy wiele załóg i prawdziwe rajdowe święto. Do pierwszego startu podchodzimy ze spokojem i szacunkiem dla rywali. Oczywiście będziemy chcieli naszym Hyundaiem i20 R5 ze stajni APR Motorsport pojechać najlepiej, jak potrafimy. Dwa tygodnie temu wystartowaliśmy treningowo w Głubczycach. Były to cenne kilometry, jednak wiem, że będę się jeszcze „rozjeżdżał” po tak długiej przerwie. Z całą pewnością przed nami fascynujący rajd w otoczeniu przepięknego Podkarpacia. Odcinki są bardzo szybkie i wąskie, podnoszące poprzeczkę trudności bardzo wysoko. Chciałbym podziękować naszym Partnerom za wspólne rozpoczęcie kolejnego rajdowego sezonu, firmom: Auto Partner z marką MaXgear, NOVOL, Kratki, TEKOM Technologia, Siren7, IPlanet Radom, IHome, Michelin oraz telewizji TVN TURBO za wsparcie medialne. Miłośników rajdów zachęcam do śledzenia rywalizacji przy trasie, jak i przed ekranami komputerów, tabletów i smartfonów”.

Zbigniew Cieślar:

„W końcu zaczynamy opóźniony sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. To będzie emocjonujący sezon, krótki, ale intensywny. Rajd Rzeszowski jest mi świetnie znany i bardzo go lubię. Kultowe odcinki specjalne, jak Lubenia, są świetnym miejscem na rozpoczęcie sezonu. Na Rajdzie Rzeszowskim dowiemy się, kto w jakiej jest formie i jakie prezentuje tempo. Obsada rajdu jest bardzo mocna. Będziemy chcieli być w jej czołówce. Jeszcze raz powtórzę, że bardzo się cieszę, że wracamy do Hyundaia i20 R5 na odcinki specjalne Mistrzostw Polski. Dziękuje za to naszym Partnerom”.

2020-08-05T12:52:47+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska