RAJD RZESZOWSKI NA PIĄTKĘ!

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaliczyli bardzo udany występ na podkarpackich odcinkach specjalnych. W 31. Marma Rajdzie Rzeszowskim zajęli wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM od pierwszego odcinka specjalnego pokazali świetne tempo, cały czas utrzymując się w TOP 5 podkarpackiego klasyka.

Byśkiniewicz i Siatkowski dwukrotnie sięgnęli po oesowe podium: na miejskim odcinku specjalnym w centrum Rzeszowa oraz na najtrudniejszej próbie Wysoka. Duet jadący Hyundaiem i20 R5 zrealizował plany o zdecydowanym przyspieszeniu na asfaltowym rajdzie względem poprzednich rajdów szutrowych. Zdobyte punkty pozwoliły awansować na 7. miejsce w klasyfikacji rocznej RSMP 2022. Rajd Rzeszowski był piątą tegoroczną rundą krajowego czempionatu. Kolejny rajd to Rajd Śląska zaplanowany na 9-11 września.

Łukasz Byśkiniewicz:

„To zdecydowanie nasz najszybszy i najlepszy występ w tym roku. Już po pierwszych kilometrach testowych na asfalcie wiedziałem, że mamy szanse na dobry wynik, ponieważ z łatwością przypomniałem sobie, jak skutecznie się jeździ na czarnej nawierzchni. Jechało nam się z Danielem bardzo dobrze. Miałem bardzo dużo pewności w pokonywaniu skomplikowanych zakrętów, które w większości przechodziły przez szczyty. Zajęliśmy satysfakcjonujące 5. miejsce w generalce Mistrzostw Polski, jadąc bez podejmowania zbędnego ryzyka. Cieszę się, że cały czas mieliśmy kontakt z załogami walczącymi o podium. W pewnym momencie rywalizacji brakowało nam do podium 3 sekund. Na dwóch odcinkach specjalnych uzyskaliśmy 3. czas, a na pozostałych byliśmy blisko ścisłej czołówki. Samochód przygotowany przez APR Motorsport i Kumiega Racing działał perfekcyjnie. Cieszę się także, że wysokie temperatury nie przeszkodziły w utrzymaniu koncentracji na tych wąskich i szybkich odcinkach specjalnych. Zdobyte punkty awansowały nas w punktacji sezonu na 7. miejsce. To był bardzo udany rajd z pewną i »tłustą« jazdą. Bardzo dziękuję naszym Partnerom za kolejny start: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, Byś- Profesjonalna Gospodarka Odpadami, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Polska. Dziękuję także szefom kanałów TVN Discovery za wsparcie medialne”.

Daniel Siatkowski:

„5. miejsce w tak trudnym i mocno obsadzonym rajdzie bardzo cieszy. Podczas rajdu rzeszowskiego zaprezentowaliśmy bardzo szybkie tempo. Cały czas mieliśmy kontakt z podium i nawet chcieliśmy o nie powalczyć. Na jednym, ciasnym nawrocie Łukasz zgasił auto i uciekło wiele cennych sekund, ale uważam, że zajęte miejsce to i tak świetny wynik. Konkurencja jechała bardzo szybko. Mieliśmy wspaniałe zawody z piękną rywalizacją. Oprócz tego jednego zgaszenia na nawrocie cały rajd przejechaliśmy czysto, bezbłędnie i bez opuszczania drogi. Jechało nam się świetnie. Przed rajdem myślałem, że szutry są fajniejsze, ale teraz mogę stwierdzić, że na asfaltach też mam wiele przyjemności”.

Galeria

2022-08-11T11:33:54+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska