RAJD NADWIŚLAŃSKI DLA BYŚKINIEWICZA I CIEŚLARA!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar ponownie w tym roku zaprezentowali bardzo dobre tempo w Fordzie Fiesta Rally3, wygrywając Rajd Nadwiślański w swojej klasie 3. Dla reprezentantów TVN TURBO RALLY TEAM to drugie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski i trzecie podium.

Dzięki świetnej jeździe na odcinkach specjalnych Lubelszczyzny i punktom za pierwsze miejsce warszawsko-wiślański duet po trzech rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powrócił na pozycję lidera punktacji sezonu. Byśkiniewicz i Cieślar prowadzili w rajdzie od startu do mety, wygrywając 4 z 8 odcinków specjalnych, a na pozostałych meldując się na drugiej pozycji.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Fantastyczny rajd, który ułożył się tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Jeszcze przed startem Rajdu Nadwiślańskiego powiedzieliśmy, że chcemy w nim wygrać i to zrealizowaliśmy. W rajdach trudno jest cokolwiek planować, ponieważ jest to sport bardzo nieprzewidywalny, ale tym razem to zrobiliśmy. Pojechaliśmy bardzo szybko, bez błędów i dobrze dobierając opony. Nadwiślańskie asfalty na Lubelszczyźnie były jeszcze bardziej śliskie niż w poprzednich edycjach. Do tego na jednym z odcinków złapał nas deszcz. Na szczęście nasze opony Michelin pozwalały nam bardzo szybko jechać, nawet w takich warunkach. Ford Fiesta obsługiwany przez Kumiega Racing i APR Motorsport działał perfekcyjnie i można było się skupić wyłącznie na szybkiej jeździe. Bardzo się cieszymy, że zwycięsko wychodzimy z zaciętej walki z Radkiem Typą i Kamilem Bolkiem. Różnice były minimalne i to jest piękne. Wygraliśmy połowę rozegranych odcinków specjalnych, a dzięki punktom za pierwsze miejsce wracamy na pierwsze miejsce w punktacji Mistrzostw Polski w naszej klasie 3. Ten rajd pokazał, że zacięta rywalizacja będzie trwała przez cały sezon. Kolejne starcie już 5-7 sierpnia na Rajdzie Rzeszowskim. Dziękuję Partnerom wspierającym nasze starty: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Poland, SIREN7 oraz szefom kanałów grupy TVN Discovery za wsparcie medialne”.

Zbigniew Cieślar:

„Wygrywamy Rajd Nadwiślański. To bardzo dobry wynik. Jechaliśmy płynnie, bez przygód, szybko i to spowodowało, że to my jesteśmy na pierwszym miejscu na mecie w Puławach. Rajd był mocno sprinterski. Został rozegrany w jeden dzień, ale mieliśmy do pokonania aż 120 kilometrów tempem wyścigowym w bardzo wysokich temperaturach i w zmiennych warunkach. Na jednym odcinku specjalnym mocno się rozpadało, ale mimo że mieliśmy założone opony Michelin typu slick, to utrzymaliśmy szybkie tempo. Bardzo się cieszę z pierwszego miejsca i awansu na pozycję lidera w całym sezonie Mistrzostw Polski w klasie 3”.

Galeria

2021-07-22T07:42:12+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska