PRZEKAZUJESZ 1,5% PODATKU? SPRAWDŹ, KOMU MOŻESZ POMÓC

Co roku każdy z nas, składając zeznanie podatkowe, ma możliwość przekazania wsparcia osobom w potrzebie. Od tego roku w postaci nie 1%, a 1,5% podatku. Dzięki tym wpłatom są w stanie pokryć koszty rehabilitacji, leczenia, a nawet ratowania życia.

Zachęcamy Was do wsparcia osób z grona pracowników Auto Partner SA lub ich bliskich – członków rodzin. Przekażcie im swoje 1,5% – to ogromna pomoc i wsparcie!

Anita Brzyszcz

 • KRS 0000270809
 • Cel szczegółowy: BRZYSZCZ 9863

Anita jest chora na stwardnienie rozsiane.

Leon Lenartowicz

 • KRS 0000270261
 • Cel szczegółowy: LEON LENARTOWICZ 12218

Przekazując 1,5% podatku, możesz wesprzeć Leona w realizacji kartingowej pasji.

Alicja Morkisz

 • KRS 0000353992
 • Cel szczegółowy: ALICJA MORKISZ

Ala, tuż po przyjściu na świat, przeszła operację związaną z przepukliną pępowinową oraz plastyką pępka. Kilka dni po operacji okazało się, ze została zarażona gronkowcem. Po wyjściu ze szpitala jej rozwój przebiegał wolniej niż u innych dzieci. Zaniepokojeni rodzice konsultowali się z wieloma specjalistami i wykonali szereg badań. To najważniejsze z nich – genetyczne, wykazało zespół Retta. Jest to uwarunkowane genetycznie, neurologiczne zaburzenie rozwoju, na które nie ma ani zalecanego konkretnego leczenia, ani lekarstwa.

Na chwilę obecną, leczenie w zespole Retta jest tylko objawowe oraz obejmuje psycho – i fizjoterapię. Alicja wymaga ciągłej, żmudnej rehabilitacji, pomocy neurologopedy, specjalnego toku kształcenia oraz sprzętów niezbędnych do codziennego funkcjonowania.

Maria Radziemska

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 36611 RADZIEMSKA MARIA

Czym jest Zespół Retta, na który cierpi Marysia? Wyobraź sobie, że nagle nie jesteś w stanie wypowiedzieć ani słowa. Wiesz, co chcesz powiedzieć, ale nie możesz. Wyobraź sobie, że nagle twoje ręce nie są w stanie zrobić ruchu, o którym pomyślałeś. Ręce stają się bezużyteczne. Na domiar złego zaczynają robić niekontrolowane, stereotypowe ruchy. Pomyśl, że nagle twoje mięśnie wiotczeją i nie możesz chodzić. Nawet, jeśli masz szczęście i jesteś w stanie zrobić kilka kroków, to i tak musisz mieć wózek inwalidzki, bo wiesz, że większego dystansu nie pokonasz. To wystarczy, by stracić samodzielność. Bez opieki drugiego człowieka zginiesz.

Kiedy myślisz, że już więcej zła nie może Cię spotkać, okazuje się, że zaczynasz mieć problemy z oddychaniem, dostajesz epilepsji, jelita nie chcą pracować, pojawiają się objawy Parkinsona czy Alzheimera. Zespół Retta to śmiertelnie niebezpieczny zespół objawów. Część tych objawów już ma Marysia, a przecież patrząc na zdjęcie Marysi, wydaje się być zdrowym dzieckiem.

Dziś nie ma leku na Zespół Retta. Skutki choroby można jedynie łagodzić za pomocą długotrwałej, systematycznej i trudnej rehabilitacji oraz terapii. Tego można dokonać dzięki wsparciu z 1,5% podatku.

Maciej Rawski

 • KRS 0000387207
 • Cel szczegółowy: 303 MACIEJ RAWSKI

Maciej urodził się w 2010 roku. Po wielu konsultacjach ze specjalistami otrzymał diagnozę autyzmu. Od tego czasu uczestnicy w różnego rodzaju terapiach: logopedycznej, terapii SI, rehabilitacji ruchowej, hipoterapii i dogoterapii, terapii biofeedback, mikropolaryzacji. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów.

Maciej cierpi na centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, obniżone napięcie mięśniowe, które powodują problemy z mową i komunikacją, a także wiele problemów w procesie uczenia się i ogółem funkcjonowania. Ma zaburzenia integracji sensorycznej, co jest dla niego dodatkowym zakłóceniem w funkcjonowaniu, z którym musi sobie radzić w już i tak trudnej dla niego codzienności.

Wpłaty z 1,5% pokrywają koszty leczenia i terapii. Każdy gest przybliża Maćka do osiągnięcia mniejszego, bądź większego celu.

Sonia Sobczak

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 38197 SOBCZAK SONIA

Przekazując Soni 1,5% podatku, pomagasz w walce z niedowładem połowiczym spastycznym, umożliwiając jej udział w stałej rehabilitacji, terapii, konsultacjach lekarskich i zaopatrzeniu w wysokiej jakości osprzęt medyczny.

Michał Sobieraj

 • KRS 0000248920
 • Cel szczegółowy: 1737 MICHAŁ SOBIERAJ

Michał urodził się z rozszczepem wargi i podniebienia, ma za sobą szereg operacji. Wymaga stałej opieki chirurga, otolaryngologa, logopedy, ortodonty, foniatry i audiologa, co jest możliwe dzięki wpłatom z 1,5% podatku.

Jakub Sokołowski

 • KRS 0000186434
 • Cel szczegółowy: JAKUB SOKOŁOWSKI 1265/S

Kuba ma 10 lat i choruje na cukrzycę typu 1. Jest to choroba autoimmunologiczna, nieuleczalna, agresywna i postępowa, wymagająca stałej insulinoterapii i ciągłej kontroli poziomu glikemii. Korzysta z indywidualnej pompy insulinowej oraz ciągłego monitorowania glikemii.

Zebrane środki pomogą w pokryciu chociażby części kosztów związanych z utrzymaniem pompy insulinowej, ciągłego monitorowania glikemii, jak również materiałów pomocniczych związanych z opieką w chorobie.

Krzysztof Szczęch

 • KRS 0000186434
 • Cel szczegółowy: 35491 SZCZĘCH KRZYSZTOF

Krzyś ma 5 lat i od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym pod postacią hemiplegii prawostronnej, prawostronnym zespołem Hornera oraz padaczką. Tylko dzięki lekom, kosztownej rehabilitacji oraz przy pomocy niezbędnego sprzętu ortopedycznego może funkcjonować normalnie.

Aleksandra Węgrzyn

 • KRS 0000338878
 • Cel szczegółowy: ALEKSANDRA WĘGRZYN

Aleksandra od 2017 roku choruje na stwardnienie rozsiane – chorobę da się kontrolować dzięki lekom i rehabilitacji. Dzięki wpłatom z 1,5% podatku udaje jej się finansować konieczną rehabilitację, zabiegi, masaże, ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty. Miesięczne wydatki z tego tytułu to około 500 zł.

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Tychy

 • KRS 0000457030
 • Cel szczegółowy: KKN TYCHY (984)

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Tychy – KKN Tychy oficjalnie rozpoczęło działalność z dniem 23.08.2022, choć działa znacznie dłużej.

Podstawowym celem jest działalność na rzecz rozwoju aktywności społecznej, sportowej, fizycznej, naukowej, kulturalnej, zawodowej i gospodarczej zarówno osób niepełnosprawnych, jak i innych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej oraz poprawa warunków codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością na terenie naszego kraju.

Emilia Tecław

 • KRS 0000396361
 • Cel szczegółowy: 0262741 Emilia

Emilka od 11 miesiąca życia jest rehabilitowana, początkowa diagnoza to obniżone napięcie mięśniowe. Oprócz hospitalizacji na oddziałach neurologicznych i turnusach rehabilitacyjnych, przeszła szereg badań – pozostał temat podłoża genetycznego/metabolicznego. Genetyka to temat o bardzo szerokiej płaszczyźnie, który niekoniecznie może przynieść odpowiedź, dlatego oprócz cierpliwości Emilka w dalszym ciągu musi być rehabilitowana. Obecnie Emilka nie mówi, nie chodzi, nie okazuje emocji oraz ma podejrzenie zespołu Retta. Rodzice liczą, że przy silnym charakterze Emilki oraz ciężkiej i nieustającej walce, ich córka stanie na nóżki i zacznie odkrywać świat swoją dziecięcą ciekawością. Twoje 1,5% może w tym pomóc.

2023-03-10T14:13:52+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska