PRZEKAZUJESZ 1% PODATKU? SPRAWDŹ, KOMU MOŻESZ POMÓC

Co roku każdy z nas, składając zeznanie podatkowe, ma możliwość przekazania wsparcia w postaci 1% podatku. Wsparcia, na które osoby potrzebujące czekają przez cały rok. Dzięki tym wpłatom są w stanie pokryć koszty rehabilitacji, leczenia, a nawet ratowania życia.

Zachęcamy Was do wsparcia osób z grona pracowników Auto Partner SA lub ich bliskich – członków rodzin. Przekażcie im swój 1% – to ogromna pomoc i wsparcie!

Oktawian Cieślak

 • KRS 0000018926
 • Cel szczegółowy: OKTAWIAN CIEŚLAK

Oktawian urodził się z wylewem dokomorowym, wskutek czego od pierwszych dni musiał walczyć o życie. Oktawianek nie widział, był nadwrażliwy słuchowo, a każdy dotyk sprawiał mu ból. Obecnie Oktawian ma 8 lat. Dwa miesiące temu zaczął samodzielnie stawiać pierwsze kroki, czym sprawił swoim bliskim ogromną radość.

Oktawian będzie robić dalsze postępy dzięki rehabilitacji, na którą potrzebne są ogromne środki finansowe. Wpłaty z 1% podatku to umożliwiają.

Beniamin Skierka

 • KRS 0000325747
 • Cel szczegółowy: BENIAMIN SKIERKA

Za uśmiechem Beniamina kryje się ciężka choroba (DMD), która osłabia jego mięśnie, odbierając każdego dnia sprawność i samodzielność. Spowolnienie postępów choroby jest możliwe tylko poprzez regularną, kosztowną rehabilitację, która współfinansowana jest ze środków zebranych z 1% podatku.

Konrad Badowski

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 21798 BADOWSKI KONRAD

Konrad ma swoje pasje i marzenia. Lubi grać i dlatego ma własny kanał na YouTube: Super Konrado. Ponadto uwielbia motory i auta, dlatego często z rodzicami jeździ na PitBike czy żużel. Lubi też malować, więc tworzy prace, które rodzice często wysyłają na konkursy.

W lutym Konradek skończy 9 lat i choć nie potrafi mówić – wciąż uczęszcza do logopedy i psychologa, aby mógł się komunikować, by świat był dla niego otwarty i przyjazny. Kto go zna, ten wie, że jest bardzo żywym i energicznym chłopcem, jednak napotyka na swojej drodze różne przeszkody, np. schody… dlatego wciąż potrzebuje rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej, hipoterapii czy aquaterapii. Wpłaty z 1% to umożliwiają.

Aby wpłata trafiła do Konrada, zaznaczcie pole „wyrażam zgodę”.

Jeremi Dworakowski

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 38828 DWORAKOWSKI JEREMI

Jeremi ma 3 lata i dla niego patrzenie w oczy bliskim jest większym wyzwaniem niż dla każdego z nas powiedzenie „dzień dobry”. Autyzm atypowy – taką diagnozę usłyszeli rodzice. Codzienna terapia i rehabilitacja dadzą szansę na funkcjonowanie w grupie rówieśników i pomogą radzić sobie z trudami dnia codziennego. To, co dla innych jest nabywaniem nowych umiejętności, dla Jeremiego jest krokiem milowym.

Można to osiągnąć intensywnie prowadzoną terapią i rehabilitacją, która finansowana jest m.in. dzięki wpłatom z 1% podatku.

Helena i Tomek Dzikowscy

 • KRS 0000148747
 • Cel szczegółowy: TOMASZ I HELENA DZIKOWSCY

W 2019 roku Helence został wszczepiony pierwszy implant. Jednakże implant czy też założenie aparatu nie przyniesie pożądanych efektów bez odpowiedniej rehabilitacji. Dlatego odpowiednia ilość zajęć oraz nauka w domu może przynieść oczekiwane efekty poprawy słyszenia i komunikacji.

Tomek to starszy brat Helenki. Chłopiec jest zaimplantowany od jedenastego miesiąca życia. Urodził się z obustronnym głębokim niedosłuchem zmysłowo-nerwowym. Miesiąc po wszczepie implantu ślimakowego, Tomek miał podłączony procesor mowy, dzięki któremu usłyszał otaczające go dźwięki. Trudna sytuacja finansowa rodziny nie zawsze pozwala na zakup baterii do procesora mowy, jak i na comiesięczne dojazdy do Kajetan, na rehabilitację słuchu i mowy.

Dzięki 1% podatku rehabilitacja rodzeństwa jest możliwa.

Antoni Karabow

 • KRS 0000387207
 • Cel szczegółowy: 1022 ANTONI KARABOW

Antoś urodził się w 2019 roku. Już na etapie badań prenatalnych wykryto u niego rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz wodogłowie. Przepuklina została zoperowana prenatalnie w 25 tygodniu ciąży. Antoś urodził się w 34 t.c. W dziewiątej dobie został przekazany do GCZD celem implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej. W trakcie hospitalizacji przeszedł zapalenie opon mózgowych, operację założenia zbiornika Rickhama (do codziennego odbarczania z nadmiaru płynu mózgowo-rdzeniowego), zabieg plastyki przepukliny pachwinowej. Po 4 miesiącach od urodzenia założono drugą zastawkę komorowo-otrzewnową.

Po wielu miesiącach hospitalizacji Antoś dotarł do domu. Jest cewnikowany 2 razy na dobę ze względu na pęcherz neurogenny. Pozostaje pod wielospecjalistyczną opieką neurologiczną, nefrologiczną, urologiczną i chirurgiczną oraz neurochirurgiczną. Ponadto od urodzenia jest rehabilitowany metodą Bobath i Vojty. Uczęszcza do neurologopedy. Od 10 miesiąca życia pełza, od 16 miesiąca stoi, od 20 miesiąca raczkuje, natomiast od 28 miesiąca stoi oparty o meble oraz chodzi za ręce i przy pchaczu.

1% pozwala na dalszą specjalistyczną rehabilitację, leczenie i zakup sprzętów ortopedycznych.

Zuzia Płonka

 • KRS 0000367755
 • Cel szczegółowy: POMOC DLA ZUZI

1% Twojego podatku możesz przeznaczyć na rehabilitację Zuzy, która w wyniku rzadkiej choroby genetycznej (mutacja genu STXBP1) ma trudności rozwojowe. Dzięki zebranym funduszom Zuzia będzie mogła korzystać z dodatkowych form rehabilitacji i leczenia.

Maciej Rawski

 • KRS 0000387207
 • Cel szczegółowy: 303 MACIEJ RAWSKI

Maciej urodził się w 2010 roku. Po wielu konsultacjach ze specjalistami otrzymał diagnozę autyzmu. Od tego czasu uczestnicy w różnego rodzaju terapiach: logopedycznej, terapii SI, rehabilitacji ruchowej, hipoterapii i dogoterapii, terapii biofeedback, mikropolaryzacji. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów.

Maciej cierpi na centralne zaburzenia przetwarzania słuchowego, obniżone napięcie mięśniowe, które powodują problemy z mową i komunikacją, a także wiele problemów w procesie uczenia się i ogółem funkcjonowania. Ma zaburzenia integracji sensorycznej, co jest dla niego dodatkowym zakłóceniem w funkcjonowaniu, z którym musi sobie radzić w już i tak trudnej dla niego codzienności.

Wpłaty z 1% pokrywają koszty leczenia i terapii. Każdy gest przybliża Maćka do osiągnięcia mniejszego bądź większego celu.

Sonia Sobczak

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 38197 SOBCZAK SONIA

Przekazując Soni 1% podatku, pomagasz w walce z niedowładem połowiczym spastycznym, umożliwiając jej udział w stałej rehabilitacji, terapii, konsultacjach lekarskich i zaopatrzeniu w wysokiej jakości osprzęt medyczny.

Łukasz Tkaczyk

 • KRS 0000338389
 • Cel szczegółowy: 11890 TKACZYK ŁUKASZ

Wystarczyło kilka sekund, aby przyszłość Łukasza stanęła pod znakiem zapytania. 25 stycznia 2020 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał bardzo poważnego urazu czaszkowo-mózgowego. Jedynie specjalistyczna, bardzo intensywna i bardzo kosztowna neurorehabilitacja jest w stanie dać cień szansy na jego normalne życie. Twój 1% to szansa dla Łukasza.

Aleksandra Węgrzyn

 • KRS 0000338878
 • Cel szczegółowy: ALEKSANDRA WĘGRZYN

Aleksandra choruje na stwardnienie rozsiane. Dzięki wpłatom z 1% podatku udaje jej się finansować konieczną rehabilitację.

Elena Winiarska

 • KRS 0000037904
 • Cel szczegółowy: 34248 WINIARSKA ELENA

Elenka urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną, mutacją w genie RAC1. Choruje na przewlekłą polineuropatię zapalną. Przeszła dwie operacje ortopedyczne za granicą, jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Na co dzień wymaga regularnej rehabilitacji, by utrzymać sprawność i siłę fizyczną.

Wszystkie zebrane środki przeznaczone są na zaopatrzenie ortopedyczne, wyjazdy na kontrolne wizyty lekarskie oraz rehabilitację.

Krystian Wójcik

 • KRS 0000387207
 • Cel szczegółowy: 1432 KRYSTIAN WÓJCIK

Krystian urodził się w 1992 roku z trisomią 21. Chorobie Krystiana w większości przypadków towarzyszą inne schorzenia współistniejące, przez które od urodzenia walczył o swoje zdrowie i życie, co poskutkowało tym, że przez pierwsze kilka lat jego domem stał się szpital. Krystian miał m.in. współistniejącą wadę serca, która została u niego zoperowana. Przeszedł również szereg operacji oka, układu trawiennego, uchyłku Meckela, przepukliny i niedrożności jelit.

Pozostaje pod opieką endokrynologa ze względu na niedoczynność tarczycy, regularnie odwiedza również gabinety neurologów, psychiatrów, okulistów, kardiologów i ortopedów. Rehabilituje się poprzez zajęcia na basenie, hipoterapię, masaże oraz wielokierunkowe ćwiczenia terapeutyczne.

Przed Krystianem jeden z najtrudniejszych etapów jego leczenia – implantacja bioder. Brak operacji poskutkuje bólem i wózkiem inwalidzki, a jej przeprowadzenie nie daje pewności, że Krystian stanie na nogi.

Dzięki 1% możliwe jest leczenie, rehabilitacja, zaopatrzenie medyczne i ortopedyczne Krystiana.

Laura Zając

 • KRS 0000270809
 • Cel szczegółowy: ZAJĄC, 10332

Laura choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Z dnia na dzień jej życie zmieniło się o 180 stopni. Po ciężkiej chorobie i długim pobycie w szpitalu walczy o powrót do samodzielności. Przed nią jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja. Chciałaby znowu cieszyć się życiem, które wiodła do tej pory.

Przekazując 1% podatku pomożesz w walce z chorobą, kosztownej rehabilitacji oraz codziennym funkcjonowaniu.

2022-02-14T13:09:13+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska