GRUPA AUTO PARTNER ZWIĘKSZA POWIERZCHNIĘ MAGAZYNOWĄ

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych wraz z dynamicznym rozwojem skali działania na rynku europejskim zdecydował o rozbudowie powierzchni magazynowej w ramach hubu w Pruszkowie. Wynajmowana powierzchnia zostanie zwiększona o ponad 4,3 tys. mkw. czyli do blisko 13 tys. mkw. Przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na 1 kwietnia 2021 roku. Auto Partner podpisał umowę dotyczącą zwiększenia powierzchni z MLP Group S.A., jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych zarządzającym MLP Pruszków II.

Obecnie magazyn Auto Partner w Pruszkowie ma 8,5 tys. mkw. i zaopatruje 34 filie Grupy (spośród 90 istniejących) oraz 4 przedstawicielstwa zagraniczne: Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Około 3,8 tys. mkw. zostanie przeznaczona na cele magazynowe, a kolejne 490 mkw. stanowić będzie część biurowo-socjalna.

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki w Polsce i Europie widocznym juz w II połowie kwietnia, Grupa notowała wzmożoną aktywność klientów.

Wraz z dynamicznym wzrostem skali działania zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni magazynowej w Pruszkowie z 8,5 tys. do blisko 13 tys. mkw. Dziś w Grupie mamy łącznie ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. MLP Group tworzy nowoczesną przestrzeń magazynową świetnie dopasowaną do naszych potrzeb. Od lat współpracujemy korzystając z parków MLP. Magazyn w Pruszkowie działa od 2017 roku i wspiera naszą dystrybucję w kraju jak i za granicą – mówi Andrzej Manowski, Wiceprezes Auto Partner S.A.

 

Dodatkowych informacji udziela:
Beata Cioczek
M+G
tel. +48 22 416 01 02, +48 508 385 432
e-mail: beata.cioczek@mplusg.com.pl


 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O GRUPIE AUTO PARTNER S.A.

Grupa Auto Partner S.A. jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych w obszarze rynku części zamiennych, Grupa Auto Partner S.A. tworzy platformę sprzedaży głównie kanałami elektronicznymi, oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time do rozproszonych klientów, do których należą przede wszystkim warsztaty oraz sklepy motoryzacyjne. Auto Partner S.A. działa w oparciu o zintegrowane narzędzia IT zarządzające całym łańcuchem dostaw oraz infrastrukturę logistyczną składającą się z nowoczesnego centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Bieruniu, nowego centrum logistyczno-dystrybucyjnego w Pruszkowie, sieci 90 oddziałów (stan na 30.06.2020 r.) oraz siatki transportowej umożliwiającej dostawę do klienta końcowego z częstotliwością 3-5 razy dziennie. Łączna powierzchnia magazynowa Grupy Auto Partner wynosi blisko 100 tys. m². Auto Partner realizuje ponad 1 500 wyjazdów dziennie.

Grupa Auto Partner S.A. realizuje dużą część sprzedaży na rynku polskim, który po 2019 roku odpowiadał za 62% przychodów ze sprzedaży. Sprzedaż eksportowa stanowiła wówczas 38% sprzedaży i realizowana była przede wszystkim na rynkach czeskim i słowackim, a także w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Łotwa, Litwa i Ukraina.

2020-11-18T11:04:59+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska