FINAŁ PROMOCJI “UTORUJ SOBIE DROGĘ 2021”

13 czerwca – niedziela, godzina 8:00 rano. Na tor wjeżdżają pierwsi motocykliści. 15 stopni Celsjusza i lekkie zachmurzenie to idealna pogoda do jazdy.

Przez pół roku klienci Auto Partner walczyli i zbierali punkty w promocji „Utoruj sobie drogę”, w której nagrodą było całodzienne szkolenie na Torze Łódź. W promocji wzięło udział prawie dwa tysiące klientów naszej firmy, ale tylko 30 najlepszych miało okazję poznać możliwości swoje i swojego motocykla.

Szybka odprawa o 9:00 i startujemy, podzieleni na trzy grupy, na rundę rozgrzewkową. Wszyscy jeździli pod okiem doświadczonego instruktora techniki jazdy, który niczym nieoznakowany radiowóz krążył po torze, żeby za chwilę ściągnąć motocyklistę z toru i przekazać kilka cennych uwag.

Grupa A, czyli najszybsza, to oczywiście ekipa zorientowana na ostrą walkę. Na paddocku były przygotowane stanowiska serwisowe i koce grzewcze, gdzie ciągłe odbywało się poprawianie ustawień motocykla. Grupa B to grupa, która już kiedyś miała do czynienia z torem. Bawią się bez ciśnienia, bez ryzyka i widać, że jeżdżą dla przyjemności – każdy w swoim tempie. Grupa C to zawsze grupa, która nie ma doświadczenia – tutaj nasz instruktor walczył bardzo zawzięcie, aby każdy z uczestników otrzymał kilka cennych porad na temat swojej jazdy.

Pierwsze 4 godziny jazdy mijają i zaczyna pojawiać się delikatne zmęczenie. Jazda na motocyklu po torze wymaga ogromnej koncentracji i po 4-5 sesjach trwających po 15 minut człowiek czuje się naprawdę „wyjeżdżony”… a to dopiero połowa dnia!

Zarządzamy 90-minutową przerwę i zapraszamy naszych gości na obiad oraz do strefy targowej przygotowanej przez naszych dostawców: TRW, MOTUL, LATEX i AFAM.

Po przerwie tempo na torze mocno spada – jednak z pełnym brzuszkiem i po pierwszej sesji jazd pojawia się pierwsze zmęczenie. Coraz więcej słońca i coraz wyższa temperatura również wpływały na zmęczenie uczestników. Cały czas oczywiście dbaliśmy o bezpieczeństwo naszych gości i w każdej grupie jeździł ktoś z działu moto – pilnując uczestników i ich jazdy, aby w razie czego od razu zainterweniować.

Jazdy zaplanowano do 17:30, ale już od 15:00 pierwsi uczestnicy zaczynali powoli się zbierać, bo zmęczenie brało górę – a wiadomo, że nie ma sensu ryzykować, zwłaszcza że niektórzy mieli jeszcze do pokonania drogę powrotną do domu, czasem nawet kilkaset kilometrów. Powiem szczerze, że zrobiłem na tym torze 112 km w pełnym skupieniu, mocnym tempem i droga 200 km z Łodzi do domu pokonana na kołach była nie lada wyzwaniem!

Na torze przez cały dzień latały dwa drony, a po płycie biegał fotograf, uwieczniając najfajniejsze akcje z toru. Dzięki temu każdy z naszych uczestników będzie miał niezapomnianą pamiątkę.

To była kolejna edycja naszego „torowania” i myślę, że po raz kolejny wszyscy uczestnicy miło spędzili dzień oraz zwiększyli swoje umiejętności. Nie pozostaje mi nic innego, jak podziękować wszystkim za udział w promocji i zachęcić do udziału w kolejnych edycjach! Pamiętajcie – tor to najlepszy sposób, żeby przekonać się, „jak bardzo nie umiemy jeszcze jeździć”!

Bartłomiej Matłoka
Manager Rynku Motocyklowego

Galeria

2021-06-22T08:59:58+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska