DWUDNIOWY CYKL SZKOLEŃ AUTO PARTNER SA DLA UCZNIÓW ZS1 W HRUBIESZOWIE

Z inicjatywy firmy Auto Serwis „WIST” z Hrubieszowa, będącej uczestnikiem sieci warsztatowej pod marką MaXserwis, w dniach 19 i 20 października 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbył się zorganizowany przez Auto Partner SA cykl szkoleń technicznych, przeznaczonych dla uczniów klas o specjalności technik pojazdów samochodowych.

Pierwszy dzień zorganizowaliśmy wspólnie z renomowanymi producentami części samochodowych przeznaczonych zarówno na pierwsze wyposażenie, jak i na aftermarket. Szkoleniowiec Febi Polska opowiedział uczniom o rozwiązaniach stosowanych w nowoczesnych skrzyniach biegów i zaleceniach oraz procedurach dotyczących wymiany oleju w skrzyniach automatycznych. Kolejne wystąpienie – przedstawiciela firmy VARTA – dotyczyło rozwiązań związanych z akumulatorami stosowanymi w nowoczesnych pojazdach, począwszy od tradycyjnych silników spalinowych, poprzez tzw. mikrohybrydy, pojazdy hybrydowe, hybrydy typu plug-in, aż po pojazdy w pełni elektryczne. Ostatnim tego dnia było szkolenie przedstawiciela Continental Aftermarket Polska dotyczące produktów marki ATE i – co za tym idzie – problematyki związanej z poszczególnymi elementami układu hamulcowego w nowoczesnych pojazdach.

Dzień drugi w całości przeznaczony został na autorskie szkolenie Auto Partner SA pt. „Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny”. Uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele przedmiotów technicznych mogli w trakcie szkolenia zapoznać się z metodami diagnostyki i naprawy najnowocześniejszych silników benzynowych, stosowanych przez czołowych producentów pojazdów (grupa VW, grupa Renault, Toyota, koncern Stellantis).

Nie zabrakło też weryfikacji wiedzy teoretycznej w praktyce! Tym razem nie tylko przy wykorzystaniu przygotowanego na potrzeby szkolenia silnika 1.5 TSI, stosowanego w grupie VW, ale też na „żywym organizmie” – Volkswagenie Tiguan z silnikiem 1.4 TSI, o którego zdiagnozowanie poproszono naszego szkoleniowca.

Za podsumowanie naszych dwóch dni szkoleniowych niech posłuży wypowiedź jednego z nauczycieli prowadzących zajęcia techniczne, pana Tomasza Zinkiewicza – „Tak dobrych i ciekawych szkoleń w naszej szkole jeszcze nie mieliśmy!”.

Galeria

2022-10-27T09:14:52+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska