DWUDNIOWY CYKL SZKOLEŃ AP SA DLA UCZNIÓW ZSP3 W SIEDLCACH

Z inicjatywy firmy „Piórocar Auto Service Paweł Pióro” z Siedlec, będącej uczestnikiem koncepcji warsztatowych pod marką MaXserwis, w dniach 23 i 24 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbył się zorganizowany przez Auto Partner SA cykl szkoleń technicznych przeznaczonych dla uczniów klas o specjalności technik pojazdów samochodowych.

Pierwszy dzień w całości przeznaczony został na autorskie szkolenie AP SA pt. „Silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem benzyny”. Uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele przedmiotów technicznych mogli w trakcie szkolenia zapoznać się z metodami diagnostyki i naprawy najnowocześniejszych silników benzynowych stosowanych przez czołowych producentów pojazdów (grupa VW, grupa Renault, Toyota, koncern Stellantis). Nie zabrakło też weryfikacji wiedzy teoretycznej w praktyce przy wykorzystaniu przygotowanego na potrzeby szkolenia funkcjonalnego modelu na bazie silnika 1.5 TSI stosowanego w grupie VW.

Drugi dzień zorganizowaliśmy wspólnie z renomowanymi producentami części samochodowych przeznaczonych na pierwsze wyposażenie i na aftermarket. Szkoleniowiec marki Bilstein opowiedział uczniom o rozwiązaniach stosowanych w produkcji nowoczesnych amortyzatorów samochodowych, poruszył zagadnienia związane z prawidłowym montażem i eksploatacją, a także zaprezentował rozwiązania oferowane przez markę Bilstein w zakresie modyfikacji układów zawieszenia pod kątem poprawy ich parametrów. Kolejne tego dnia wystąpienie – przedstawiciela firmy VARTA – dotyczyło rozwiązań związanych z akumulatorami stosowanymi w nowoczesnych pojazdach, począwszy od tradycyjnych silników spalinowych poprzez tzw. mikrohybrydy, pojazdy hybrydowe, hybrydy typu plug-in aż po pojazdy w pełni elektryczne.

Wszystkie przygotowane w ramach tego dwudniowego cyklu szkolenia cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem ze strony ich uczestników, dlatego już dziś obiecaliśmy Dyrekcji ZSP nr 3 w Siedlcach, że w przyszłym roku wrócimy do nich z kolejnymi szkoleniami!

Galeria

2023-01-04T13:53:18+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska