DRUGIE MIEJSCE ZA MISTRZAMI ŚWIATA!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar wywalczyli 2. miejsce w Tor Modlin Rally Show, imprezie zastępującej odwołany Rajd Barbórka w Warszawie. Tor Modlin był obiektem, na którym sezon postanowiło zakończyć prawie 50 załóg z różnych dyscyplin sportów motorowych. Załoga TVN TURBO przed startem zapowiadała walkę o najwyższe lokaty i swojego słowa dotrzymała.

 

Byśkiniewicz i Cieślar od samego początku osiągali czasy w pierwszej trójce, po drodze zwyciężając na odcinku specjalnym nr 8. Główną część Tor Modlin Rally Show ukończyli za załogą Jari Huttunen – Mikko Lukka, czyli za tegorocznymi Mistrzami Polski i Mistrzami Świata WRC3. Nie był to jednak koniec emocji i sukcesów TVN TURBO RALLY TEAM. Podczas wieczornego, widowiskowego Kryterium Toru Modlin uzyskali drugi czas, ponownie ustępując tylko Mistrzom Świata.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Bardzo się cieszę, że wspólnie z naszymi partnerami podjęliśmy decyzję o starcie w pierwszej edycji Tor Modlin Rally Show. Drugie miejsce w rajdzie, jak i w wieczornym Kryterium Toru Modlin, to wspaniały wynik. Na więcej nie mogliśmy liczyć, ponieważ tego dnia numerem jeden byli zdobywcy tytułu Mistrza Polski i Mistrza Świata Jari Huttunen z Mikko Lukką. Mimo że w tym roku nie było nam dane rywalizować na kultowej ulicy Karowej, to impreza przygotowana przez Leszka Kuzaja okazała się strzałem w dziesiątkę, a w powietrzu czuć było atmosferę i napięcie charakterystyczne dla grudniowego Rajdu Barbórka. 10 odcinków specjalnych dostarczyło nam wielu niezapomnianych emocji, które sprawiły, że z dumą i satysfakcją zamykamy „covidowy” sezon 2020. Pojechaliśmy bezbłędnie, choć początek był dla nas bardzo nerwowy, ponieważ stając na starcie do pierwszego odcinka specjalnego, pękł wentyl i pojechaliśmy bez ciśnienia w oponie. Na szczęście straty nie były duże i pozostaliśmy w grze, która zakończyła się dla nas dwoma drugimi miejscami. Co ciekawe, całe podium rajdu to załogi korzystające z Hyundaiów i20 R5. W naszym przypadku jechaliśmy bez modyfikacji mocy silnika i z regulaminową zwężką. Z przytupem kończymy ten rajdowy rok i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego. Wielkie podziękowania kieruję do naszych partnerów, dzięki którym mogliście nas widzieć na odcinkach specjalnych: Auto Partner, MaXgear, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, SIREN7, IPlanet Radom, IHome, Michelin, BYŚ-Gospodarka Odpadami oraz TVN TURBO”.

Zbigniew Cieślar:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku podczas Tor Modlin Rally Show. Dwa drugie miejsca to wspaniały prezent pod choinkę oraz świetne zakończenie sezonu. Dzień rozpoczął się dla nas źle, ponieważ zeszło powietrze z koła, ale wieczorem okazało się, że daliśmy radę i z Toru Modlin wywozimy po 3 puchary. Do tego wygraliśmy jeden odcinek specjalny. Rajdów nie było za dużo w tym roku, dlatego cieszę się, że tu wystartowaliśmy i pokazaliśmy, jak potrafimy jeździć. Łukasz dobrze się czuje na takich próbach, a do tego doskonale robi beczki. Ten rajd był prawdziwą wisienką na torcie, z pucharami i wielką radością. Jesteśmy szczęśliwi i dziękujemy partnerom oraz sympatykom naszego zespołu za wsparcie i gorący doping”.

Galeria

2020-12-17T09:49:49+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska