DRUGIE MIEJSCE W TOR MODLIN RALLY SHOW!

Łukasz Byśkiniewicz, pilotowany przez Adama Jędraszka, zaliczył bardzo udany powrót za kierownicę samochodu klasy R5. Warszawski kierowca, jadąc Hyundaiem i20 R5 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tor Modlin Rally Show, przegrywając jedynie z dwukrotnym Mistrzem Polski i II Wicemistrzem Europy Mikołajem Marczykiem. Byśkiniewicz zajął także drugie miejsce w nocnym Kryterium Toru Modlin oraz zebrał najwięcej punktów za najbardziej widowiskowy przejazd pokazowego Stage Show.

Dziennikarz TVN TURBO ostatni raz startował samochodem klasy R5 rok temu i to właśnie podczas pierwszej edycji rajdowego show w Modlinie. Wtedy także zajął drugie miejsce, ustępując tylko Mistrzowi Polski i Mistrzowi Świata Jariemu Huttunenowi. Byśki pokazał, że pomimo rocznej przerwy w startach w topowym samochodzie, nie zapomniał, do czego zbudowane jest takie urządzenie. Start w Modlinie był dla załogi elementem przygotowań do kultowego Rajdu Barbórka, który odbędzie się już w najbliższy weekend 3-4 grudnia w Warszawie i okolicach.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Drugie miejsce w Tor Modlin Rally Show oraz w nocnym Kryterium Toru Modlin bardzo mnie cieszy i przyznam się, że jestem nawet zaskoczony tym wynikiem. Cały sezon startowałem Fordem Fiestą Rally3, który jest wolniejszym i mniej agresywnym autem. Po roku przerwy pierwsze metry nawet mnie przeraziły i spowodowały mocny skok adrenaliny. Po pokonaniu około 10 kilometrów testowych przypomniałem sobie, jak należy kręcić kierownicą i operować gazem w i20 R5. Wielkie słowa uznania należą się ekipie Kumiega Racing i APR Motorsport za perfekcyjne przygotowanie samochodu. Można powiedzieć, że pojechaliśmy z marszu, ponieważ przed startem nie testowaliśmy. Największym problemem na ciasnych i krętych próbach było to, że zapominałem o ile szerszy jest Hyundai R5 od Fiesty Rally3, czego efektem było potrącenie 4 pachołków. Z Adamem Jędraszkiem otrzymaliśmy za to 20 sekund kary. Mimo to obroniliśmy drugie miejsce i dołożyliśmy jeszcze wygraną za najbardziej popisowy i widowiskowy przejazd dla kibiców w ramach Stage Show. Tor Modlin Rally Show pod względem organizacyjnym ponownie okazał się dopracowaną imprezą z ciekawymi i widowiskowymi próbami. Puchary cieszą, ale jeszcze bardziej jesteśmy zadowoleni z udanych przygotowań do Rajdu Barbórka, gdzie wspólnie z Adamem zapowiadamy walkę o podium. To bardzo emocjonujące zamknięcie sezonu jest możliwe dzięki naszym Partnerom: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, Kratki, Michelin Motorsport Poland oraz BYŚ Gospodarka Odpadami. Zapraszam także na materiał z rajdu w programie Raport TVN TURBO”.

Galeria

2021-12-01T13:45:43+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska