DOMINYKAS BUTVILAS PIĄTY W RAJDZIE ŚWIDNICKIM-KRAUSE

Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius w Skodzie Fabia R5 zajęli 5. miejsce w 45. Rajdzie Świdnickim, pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zmagania w malowniczych Górach Sowich zdominowała zmienna pogoda, przemieniając rajd w prawdziwą oponiarską ruletkę.

Zawodnicy wspierani przez firmę Auto Partner, wyłącznego dystrybutora marki MaXgear, byli jedną z 53 załóg, które w piątkowy wieczór stanęły na starcie w Świdnicy. W harmonogramie rajdu znalazło się 12 odcinków specjalnych, wśród których nie brakowało takich klasyków jak Rościszów-Walim czy Kamionki.

Dla Dominykasa i Renatasa start w Rajdzie Świdnickim był debiutem na asfaltowej nawierzchni w aucie kategorii R5. Niezwykle zmienna i kapryśna aura, mieszająca wiosenne promienie słońca z obfitymi opadami śniegu, postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Pomimo trudnych warunków i niezliczonej ilości zdradliwych miejsc na trasie, litewska załoga ukończyła rajd bez przygód, notując kilka wartościowych czasów i zdobywając punkty za 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dominykas Butvilas: Czekałem na ten weekend od wielu miesięcy, aż wreszcie dzięki wsparciu firmy Auto Partner mogliśmy pojawić się w Świdnicy. Rajd był niezwykle trudny, głównie ze względu na zmieniającą się pogodę. Na trasie mieliśmy wszystko, od słońca poprzez deszcz i na śniegu kończąc. Jestem zadowolony z tego występu. Od rozpoczęcia zawodów pokazywaliśmy niezłe tempo, cały czas będąc w pierwszej „piątce”, chwilami dość blisko podium. Z każdym przejechanym kilometrem czułem się w Skodzie coraz pewniej. Zyskaliśmy wiele cennych informacji na temat opisu, doboru opon czy ustawień auta w różnych warunków. To te czynniki decydują o wyniku i mam nadzieję, że zebrane doświadczenia zaprocentują w dalszej części sezonu.

Następny występ zaplanowaliśmy w Rajdzie Gdańsk. Nigdy tam nie byłem, ale jest to jedyna w tym roku runda RSMP po szutrowej nawierzchni. To właśnie na szutrach czuję się zdecydowanie najlepiej i już nie mogę się doczekać, by zmierzyć się z nimi w samochodzie klasy R5.

Rajd Gdańsk odbędzie się w dniach 26-28 maja br.

Galeria

2018-10-09T10:21:39+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska