BYŚKINIEWICZ I JĘDRASZEK WYGRYWAJĄ KRYTERIUM ASÓW NA KAROWEJ!

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek podczas 60. Rajdu Barbórka dokonali wyczynu, o jakim marzą wszyscy kierowcy uprawiający Motorsport. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM jadąc Hyundaiem i20 R5 z Kowax 2BRally wygrali najbardziej prestiżowy odcinek specjalny na ulicy Karowej, czyli słynne Kryterium Asów.

Czas, który dał im zwycięstwo, to 2:13,27. Byśkiniewicz i Jędraszek pokonali duet Mikołaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk o zaledwie 0,18 sekundy, co pokazuje, jak bardzo zacięta była rywalizacja. Łukasz Byśkiniewicz wpisuje się na listę historycznych zwycięzców Kryterium Asów po ośmioletniej dominacji Kajetana Kajetanowicza. W poprzednich latach na Karowej triumfowali między innymi tacy mistrzowie jak Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Paweł Przybylski, Janusz Kulig, Tomasz Kuchar czy Leszek Kuzaj.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Nie dowierzam i wciąż jeszcze się szczypię, że wygrywamy Kryterium Asów 60. Rajdu Barbórka. To, co się wydarzyło na słynnej ulicy Karowej, to jedno z moich największych marzeń, które skrywałem nieśmiało głęboko w sercu. Wygrana na Karowej smakuje wyjątkowo i jest to smak nie do opisania. Jak się mocno wierzy w swoje marzenia, nawet w te mogące się wydawać nie do zrealizowania, to one kiedyś wreszcie muszą się zmaterializować. Pani Karowa w tym roku wyjątkowo „nie wybaczała błędów” i trzeba było z aptekarską dokładnością wyczuwać przyczepność asfaltu i kostki. Z Adamem pojechaliśmy tak, aby wyszarpać każdy centymetr przyczepności. Dobrze odczytałem, gdzie Pani Karowa klei, a gdzie jest bardzo śliska. Zapisujemy się na kartach historii ulicy Karowej i nikt nam już tego nie zabierze. Jestem szczęśliwy, że nazwisko Byśkiniewicz znajdzie się na legendarnej liście zwycięzców Kryterium Asów rajdu Barbórka. W poprzednich latach wygrywali tacy mistrzowie jak Kajetanowicz, Kuchar, Kuzaj, Kulig, Kuzaj czy Hołowczyc, a teraz ja dopisuje się do tej zacnej listy. Wygraną na ulicy Karowej dedykuję mojej córeczce Basi i mojemu nieodżałowanemu pilotowi – przyjacielowi Zbyszkowi Cieślarowi. Bardzo się cieszę, że wygrywając Kryterium Asów, mogłem dostarczyć tylu pozytywnych emocji kibicom i moim Partnerom, którym dziękuję za cały rajdowy sezon: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, TEKOM Technologia, Kratki, Michelin Motorsport Polska, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Sieć Stacji Paliw MOYA oraz TVN TURBO”.

Galeria

2022-12-06T11:49:20+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska