BYŚKINIEWICZ I CIEŚLAR WYGRYWAJĄ W RZESZOWIE!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar, jadący Fordem Fiesta Rally3, zwyciężyli Marma 30. Rajd Rzeszowski w klasie 3. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM zaliczyli perfekcyjny i bezbłędny występ, wygrywając aż 10 z 11 rozegranych odcinków specjalnych, w tym dodatkowo punktowany, ostatni Power Stage. Byśkiniewicz i Cieślar wywieźli z Podkarpacia komplet punktów, dzięki któremu odskoczyli konkurencji i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji rocznej.

Jest to trzecie tegoroczne zwycięstwo na cztery rozegrane rajdy zaliczane do Mistrzostw Polski. Byśkiniewicz i Cieślar potwierdzili swoją wysoką formę nie tylko wygrywając w klasie, ale także kończąc Rajd Rzeszowski w TOP 10 klasyfikacji generalnej, zwyciężając w Mistrzostwach Słowacji oraz Pucharze Europy Strefy Centralnej CEZ.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Pojechaliśmy ze Zbyszkiem koncertowy Marma 30. Rajd Rzeszowski. Tuż przed startem, podczas przygotowań, wypadliśmy z drogi i przetoczyliśmy się przez dach. Jednak nawet taka przygoda nie przeszkodziła nam, aby szybko i skutecznie pokonywać odcinki specjalne. Wielka tu zasługa serwisu Kumiega Racing i APR Motorsport – dziękuję za perfekcyjną odbudowę i przygotowanie Fiesty Rally3. To był świetny i kompletny rajd, w którym nic nie mogłem poprawić – dobrze dobierałem opony Michelin, dobrze ustawiliśmy zawieszenie. Pojechaliśmy bezbłędnie po mokrych i błotnistych odcinkach specjalnych i także bardzo szybko po suchym. Wspomniany pierwszy mokry dzień rywalizacji to zdecydowanie najtrudniejszy asfaltowy etap rajdu w mojej karierze. Była to prawdziwa przeprawa, która dała nam wiele emocji i satysfakcji z osiąganych czasów. Nawiązaliśmy walkę z mocniejszymi samochodami klasy Rally2. Na Podkarpaciu wygraliśmy aż 10 z 11 rozegranych odcinków. Wygraliśmy we wszystkich mistrzostwach, do jakich się zgłosiliśmy: w Polsce, na Słowacji i w Pucharze Europy Strefy Centralnej CEZ. Z powodu problemów i przygód konkurencji umacniamy się i oddalamy w punktacji sezonu. To był idealny rajd, za który dziękuję naszym Partnerom: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, SIREN7, Michelin Motorsport Polska oraz TVN TURBO”.

Zbigniew Cieślar:

„Tegoroczny Rajd Rzeszowski oceniam jako najlepiej przejechane zawody na Podkarpaciu w mojej karierze. Pomimo nieprzyjemnej przygody podczas testów szybko zapomnieliśmy o wywrotce i zaatakowaliśmy od pierwszego odcinka specjalnego. Pierwszego dnia warunki na trasie były koszmarne. W wielu miejscach nie było widać nawet drogi tylko same błoto. Łukasz spisał się świetnie i już po pierwszym dniu mieliśmy jasną sytuację i prowadziliśmy. Drugi, suchy dzień, to czysta przyjemność jazdy i pewne zwycięstwo z kompletem punktów. W tej chwili jesteśmy na pierwszym miejscu w punktacji sezonu z dużą przewagą nad drugim zawodnikiem. Kolejny nasz start to mój domowy Rajd Śląska w dniach 10-11 września. Serdecznie zapraszamy do kibicowania”.

Galeria

2021-08-25T09:36:10+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska