Budowanie marki osobistej

W obecnych czasach coraz więcej rzeczy robimy świadomie. Jako handlowiec poszerzasz swoje kompetencje komunikacyjne na różnych szkoleniach lub trenując nowo poznane modele na klientach.

A gdyby tak wcielić w życie powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”?

 

Dzięki świadomemu budowaniu marki osobistej łatwiej rozwiniesz swoją karierę i osiągniesz cel. To proces równie ważny jak posiadanie kompetencji z zakresu sprzedaży, obsługi klienta czy samej komunikacji interpersonalnej, ponieważ na nim opiera się Twoja pozycja zawodowa. Dlatego, jeżeli chcesz rozwijać się jako specjalista w swojej dziedzinie, powinieneś przede wszystkim zacząć od analizy swojego wizerunku i sprawdzenia, jak jesteś postrzegany przez swoich współpracowników czy klientów. Jest to element, który z pewnością pomoże ci podczas rozmowy rekrutacyjnej – pamiętaj, że pierwsze wrażenie „robi się tylko raz”, dlatego trzeba się odpowiednio do niego przygotować.

Personal branding, czyli marka osobista, to wykreowany, stworzony przez daną osobę wizerunek, przez którego pryzmat jest postrzegana. To wizerunek, który pozwala wyróżnić się na rynku. Dobrze zaplanowana marka pomaga nie tylko w życiu zawodowym, ale również osobistym.

Budowanie marki oparte jest nie tylko na kompetencjach, jakie dana osoba posiada, ale również na pozytywnych emocjach, jakie wywołuje przebywanie w jej towarzystwie. Wszystko po to, aby wytwarzać naturalną chęć współpracy z nią.

W świadomym personal brandingu chodzi o to, aby być odbieranym jako prawdziwy i spójny. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, i dostosuj swoją komunikację do wizerunku, który budujesz

Zgłaszając swoją gotowość na nowe oferty pracy, zwróć szczególną uwagę na swoje media społecznościowe i zastanów się, jakie treści udostępniasz.
Buduj swoją markę z Auto Partner. Nie zwlekaj, już dziś prześlij swoje CV!
2022-02-17T09:15:33+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska