AUTO PARTNER SA URUCHAMIA NOWĄ PRZESTRZEŃ MAGAZYNOWĄ W BIERUNIU

Auto Partner SA, jeden z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych, w związku z dynamicznym rozwojem, uruchomił nową przestrzeń magazynową o powierzchni blisko 12 tys. m2 na terenie swojego centrum logistyczno-magazynowego w Bieruniu, zwiększając tym samym o 60% pojemność magazynu centralnego i rozbudowując go o 22 dodatkowe rampy. Po uruchomieniu nowego magazynu w Bieruniu Spółka dysponuje około 30 tys. m2 powierzchni i 50 rampami załadunkowymi. Wraz z rozbudową części magazynowej powiększona została także część biurowa siedziby firmy w Bieruniu o kolejne 700 m2.

Rozbudowa centrów logistyczno-magazynowych to jeden z celów programu inwestycyjnego Spółki realizowanego z wykorzystaniem środków własnych oraz pozyskanych z emisji nowych akcji, przeprowadzonej przez Spółkę w 2016 roku.

W najbliższych tygodniach Auto Partner SA planuje także uruchomienie nowego centrum logistyczno–magazynowego w Pruszkowie, o powierzchni 7 tys. m2.

Łączna powierzchnia magazynowa Grupy, uwzględniająca rozbudowaną część w Bieruniu, nowy magazyn w Pruszkowie przygotowywany do eksploatacji oraz magazyny lokalne w ramach filii wynosi obecnie około 74 tys. m2.

W ostatnich miesiącach odnotowujemy dwucyfrowe dynamiki wzrostu sprzedaży, regularnie rozszerzamy asortyment produktów, co wzmacnia naszą konkurencyjność na rynku. Dynamiczny rozwój wymaga odpowiedniej infrastruktury magazynowej i sprawnej sieci dystrybucji. Obecna przestrzeń magazynowa okazała się – wraz z rozwojem – niewystarczająca i po blisko 3 latach od otwarcia nowej siedziby w Bieruniu, zdecydowaliśmy się na jej rozbudowę. Unowocześniona i większa powierzchnia magazynu pozwoli nam na dalsze zwiększenie stanów magazynowych i tym samym większą dostępność produktów oraz wprowadzanie kolejnych marek i linii produktowych do naszej oferty. Silnie zinformatyzowana infrastruktura magazynowa pozwala nam na szybkie dotarcie do klienta, w tzw. trybie just-in-time, dzięki czemu realizujemy dostawy nawet kilka razy dziennie – mówi Aleksander Górecki, Prezes Zarządu Auto Partner SA.

Galeria

2018-10-09T10:22:38+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska