AP EXPERT 2016 ROZSTRZYGNIĘTY!

W miniony weekend 125 uczestników rywalizowało przez 3 dni w Kielcach o miano Wybitnego Wśród Ekspertów w konkursie AP EXPERT 2016. Laureatem został Kamil Pocheć, który wykazał się niespotykaną wiedzą teoretyczną, jak i najsprawniej poradził sobie z zadaniami praktycznymi. W nagrodę, poza prestiżowym tytułem, jego firma otrzymała także samochód osobowy Audi A4 Limousine.

Półroczne eliminacje

W tegorocznej edycji AP EXPERT wzięło udział ponad 1500 aktywnych klientów Auto Partner. Akcja trwała od 1 marca br., a jej finał odbył się w dniach 16-18 września na torze wyścigowym w Kielcach. Główną ideą przedsięwzięcia było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych mechaników w Polsce oraz promocja dobrych praktyk stosowanych w tej grupie zawodowej.

W trakcie sześciu miesięcy uczestnicy gromadzili punkty na dwa sposoby, poprzez zakup produktów z oferty Auto Partner oraz rozwiązując comiesięczne testy wiedzy on-line z zakresu mechaniki i elektromechaniki samochodowej. W ten sposób wyłoniono 125 uczestników z największa liczbą punktów, którzy zostali zaproszeni do udziału w finale.

Zmagania finałowe oraz zmagania na torze

W trzydniowej imprezie finałowej wzięło udział 250 osób – uczestnicy wraz z osobami towarzyszącymi, przedstawiciele partnerów akcji oraz pracownicy Auto Partner. Już podczas pierwszego dnia, zaraz po przyjeździe do hotelu, uczestnicy konkursu wzięli udział w pierwszym etapie – Finale Teoretycznym. 125 mechaników z całej Polski zmierzyło się z bardzo wymagającym testem, który miał wyłonić 10 finalistów walczących o nagrody.

Już po raz trzeci organizujemy AP EXPERT i widzimy, że zainteresowanie warsztatów i mechaników z roku na rok rośnie, co nas niewątpliwie cieszy. Świadczy to nie tylko o tym, że formuła konkursu jest dla nich atrakcyjna, ale też, że poziom wiedzy praktycznej i teoretycznej rośnie wśród pracowników serwisów samochodowych. Widzimy to choćby po poziomie jaki prezentują uczestnicy imprez finałowych konkursu – Bartłomiej Mokry, Dyrektor Działu Marketingu i Reklamy Auto Partner SA.

Kolejny dzień stał pod znakiem wielu atrakcji motoryzacyjnych przygotowanych dla wszystkich uczestników. Mieli oni możliwość zobaczenia z bliska takich legendarnych samochodów jak Ferrari 458 Italia, Porsche 911, Mercedes AMG CLS, Mitsubishi Lancer EVO IX, Subaru Impreza STi, Hummer H2 oraz wielu innych. Następnie odbyło się równie emocjonujące wydarzenie – ogłoszenie wyników testu, wyłaniające tym samym najlepszą dziesiątkę, która awansowała do Finału Praktycznego. Finaliści musieli poradzić sobie z zadaniami praktycznymi przygotowanymi przez przedstawicieli dostawców. Nad ich poprawnością czuwał Dyrektor Pionu Współpracy z Warsztatami Auto Partner SA – Rafał Kędziorek, który jednoznacznie stwierdził, że najwięcej trudności uczestnikom sprawiło zadanie z modułem mechatronicznym.

Wybitnym Wśród Ekspertów został…

Po całodniowych zmaganiach na torze wyścigowym wieczorem rozpoczęła się uroczysta Gala, którą prowadził znany konferansjer Irek Bieleninik. Wraz z nim na scenę wyszedł Prezes Auto Partner SA Aleksander Górecki, aby przywitać gości. Zaraz po tym zaprosił on przedstawicieli firm Bosch, Castrol i ZF aby wspólnie pogratulować wszystkim finalistom. Tytuł Wybitny Wśród Ekspertów otrzymał Pan Kamil Pocheć z firmy SYNIAK KAMIL POCHEĆ. Poza prawem posługiwania się tym prestiżowym tytułem jego warsztat otrzymał również samochód osobowy Audi A4 Limousine, natomiast uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 2 do 10 – zestawy wyposażenia warsztatowego. Wartość wszystkich nagród tegorocznej edycji AP EXPERT wyniosła ponad 400 tys. złotych.

W AP EXPERT brałem udział pierwszy raz. W akcję zaangażowałem się już od początku – zarówno w testy wiedzy, jak i lojalne zakupy w Auto Partner SA na preferencyjnych warunkach. To przełożyło się na premiowane miejsce w eliminacjach. Sam event jest już nagrodą, bo miałem możliwość spełnienia motoryzacyjnych marzeń, na które codziennie brakuje czasu. Kompletnie nie spodziewałem się, że awansuję do Finału Praktycznego. A moment odczytywania zdobytych przez finalistów miejsc zapamiętam do końca życia. Dziękuję Organizatorowi za możliwość udziału w akcji promocyjnej, przedstawicielom Auto Partner z Kielc za motywację do udziału w promocji. Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnej edycji AP EXPERT ze względu na niespotykaną formę promocji! – mówi Kamil Pocheć, Wybitny Wśród Ekspertów, zwycięzca AP EXPERT 2016.

W tegorocznym finale konkursu wzięło udział o ¼ więcej uczestników niż roku wcześniej, a trzeba zaznaczyć, że staraliśmy się by poziom merytoryczny stał na równie wysokim poziomie. Tym bardziej gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim nagrodzonym, jak również pozostałym uczestnikom. Od poniedziałku zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mechaników z całej Polski do udziału w AP EXPERT 2017 – dodaje Bartłomiej Mokry.

O GRUPIE AUTO PARTNER S.A.

Auto Partner S.A. to czołowy importer i dystrybutor części do samochodów osobowych i dostawczych
w obszarze rynku części zamiennych w Polsce. Grupa stanowi platformę sprzedaży głównie kanałami elektronicznymi oraz logistyki dostaw części zamiennych w trybie just-in-time przede wszystkim do warsztatów oraz sklepów motoryzacyjnych.
Auto Partner posiada nowoczesny magazyn centralny o powierzchni 20 tys. m2 (zlokalizowany w Bieruniu), sieć niemal 70 oddziałów wyposażonych łącznie w dodatkową powierzchnię magazynową ok. 30 tys. m2 oraz siatkę transportową umożliwiającą dostawę do klienta końcowego z częstotliwością 3-5 razy dziennie.

Spółka Auto Partner współpracuje z ponad 150 dostawcami części zamiennych (aftermarket i OEM). Oferta Auto Partner S.A. obejmuje 7,5 mln części zamiennych. Firma jest jedynym w Polsce dystrybutorem produktów Meyle, NK, Alco, Quaro oraz MaXgear.
Spółka prowadzi działalność na 7 rynkach zagranicznych: w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Łotwie, Litwie oraz Ukrainie. W czerwcu 2016 roku grupa Auto Partner S.A. debiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodatkowe informacje o firmie dostępne pod adresem: www.autopartner.com

Kontakt do mediów:
Bartłomiej Mokry, Auto Partner, tel. +48 661 330 007; e-mail: b.mokry@autoap.com.pl

2016-09-29T09:54:15+00:00
Auto Partner +48 508 385 432 32 325 15 00 ul. Ekonomiczna 20 Bieruń 43-150 Polska