Wyjazd na tor STEEL RING miał na celu doskonalenie techniki jazdy. W kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, uczestnicy mogli poznać granice swoje oraz własnego motocykla. Jest to o tyle dobre, że w warunkach torowych można wykonywać trudniejsze ćwiczenia, robić manewry, których na drodze się nie wykonuje. Na zabezpieczonym torze nawet jeśli coś się nie uda, ryzyko jest absolutnie minimalne.

Udział w weekendowym wydarzeniu był do wygrania w promocji przeznaczonej dla wszystkich klientów Auto Partner „Wyjedź z Nami na całodzienną zabawę na torze STEEL RING”.

Klienci od samego rana walczyli na torze oraz placu manewrowym podzieleni na małe grupy. Niska temperatura i zimny asfalt z samego rana nie zachęcał do szybkiej jazdy, więc każdy z prowadzących grupę wykonywał ćwiczenia rozgrzewkowe. Później dzień się wypogodził tworząc idealne warunki do jazdy na motocyklu. Była jazda na stojąco, trzymając kierownicę jedną ręką, z bardzo małą prędkością meandrując po nitce toru, przy znacznikach na asfalcie, ogólnie – dogrzewając opony. Plac manewrowy był bardzo wymagający i mimo iż wszyscy uczestnicy są czynnymi motocyklistami to nie każdy poradził sobie z wyznaczonymi zadaniami perfekcyjnie, instruktor przygotował m.in. ósemkę, slalom, równoważnię, przeciwskręt i kilka innych specjalnie przygotowanych przeszkód.

Jazda na torze szlifowała technikę jazdy w zakręcie, dohamowania i wybierania odpowiedniej linii jazdy, natomiast plac manewrowy zmuszał do jazdy z minimalną prędkością i walki z ciężarem motocykla. Uczestnicy mieli również okazję skorzystać ze szkolenia firmy Motul Polska ukończonego certyfikatem. O pytania dotyczące ogumienia można było zapytać przedstawiciela firmy Latex.

Każdy z uczestników bardzo szybko zweryfikował swoje umiejętności i poznał własne ograniczenia. Była to bardzo dobra lekcja ucząca przede wszystkim pokory!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. LwG